Засліплені майже неіснуючим шансом, люди забувають, що їх важко хвора близька людина помре, а їм доведеться жити далі.
Цей гранично відвертий пост залишила лікар Маргарита Алексєєва:
«Ще навчаючись в університеті, я дивувалася, як багато всяких хвороб, напастей і неприємностей трапляється з людиною. Пам’ятається, тоді мені було дивно, як при такій кількості проблем на одну людську істоту ми вмудряємося дожити до своїх років і навіть народити здорових дітей.
Нам дуже пощастило. Всім нам – мені і вам, здатним читати і усвідомлювати написане тут. Але є й інша категорія громадян, причому, що природно, досить численна. Це ті самі, кому не пощастило. Ті самі, хто спіймав моторошні недуги або внутрішньоутробно, або відразу після народження, або в більш пізньому віці.
Але і серед цих нещасних є ті, кому пощастило більше і ті, кому менше. Є ті, хто в повній мірі усвідомлює свою невиліковність або невиліковність свого родича, страждає, проходить стадії вмирання і горя (яких, нагадаю, п’ять по Кюблер-Росс), і, за підсумком, більш-менш болісно вмирає. Так ось: цим людям відносно пощастило.
Я ж поведу мову про тих, кому не пощастило зовсім, оскільки з ними доводиться стикатися набагато частіше. З екранів телевізорів, моніторів комп’ютерів, бігбордів, реклам в громадському транспорті на нас дивляться їх сумні, повні благання очі. Хоча, ймовірно, це нам так хочеться думати – про печаль і благання.
Зрозуміло, більшість з них – діти, і вони слабо розуміють, що з ними відбувається. Проте це розуміють дорослі, які створили всі ці плакати і відеоряди. Думають, що розуміють. «Маленькій Аллі з нейробластомою 4 стадії з проростанням всюди терміново потрібна операція в Ізраїлі». »Допоможемо Демиду із злоякісною пухлиною стовбура мозку пройти курс лікування в Швейцарії». І тому подібне.
Ми все це бачили.
Різні люди, різні сім’ї, схожі діагнози, єдиний результат. Всі ці крики про допомогу раніше викликали гірку усмішку, а тепер – досаду і роздратування.
Родичі проходять ті ж стадії горя і вмирання, що і самі вмирають. І те, що ми бачимо – третя з п’яти.
Можливо, я пройшла б ті ж стадії, що і вони. Продала б квартиру, розставила скриньки для збору коштів у великих торгових центрах, писала б сльозливі пости про шалені тисячі євро, за які нас погодилася лікувати єдина клініка на півдні Німеччини, але…
Так вже вийшло, що я лікар. І як лікар, я прекрасно розумію, що рак в запущеній стадії – вирок. І вмирають від нього всюди: і в Штатах, і в Гваделупі. Не вірите мені – зверніться до офіційної статистики. Не вірите їй – дивіться сопливі навколомедичні серіали західного виробництва.
Там люблять обсмоктувати цю тему. Рак на останніх стадіях – це завжди смерть, більш-менш болісна. Це завжди біль. Це завжди страждання.
І мені щиро шкода тих, хто має ілюзії, що в Ізраїлі смерть перестане бути смертю.
Термінальні стадії захворювань це маркери близького завершення земного шляху. І лікарі в усіх країнах це розуміють. Якщо вмираючого погодилися взяти на лікування, то лише тому, що горе і крокуюча з ним поруч надія завжди були прекрасним бізнесом.
Тому краще, що ви можете зробити для вмираючої дитини – це дати йому померти. Засліплені майже неіснуючим шансом, люди забувають, що їх важко хвора близька людина помре, а їм доведеться жити далі. Де жити, якщо житло продано в ім’я Швейцарської Клініки?
На що жити, якщо найближчі пару десятків років їм доведеться працювати на роздачу боргів? Про це не думається, так само як і здається блюзнірським питання, бажали б кохані вмираючі їм такої долі.
Все, що ви можете – це бути поруч, поки вони вмирають. Все, на що вам варто витратити гроші – це на адекватне знеболювання (а це не так дорого, як курс марного лікування в Західній Клініці). Звозіть вмираючу дитину до моря.
Замовте для вмираючої матері концерт її улюбленої музики. Виконайте мрії, які можливо виконати. Дозвольте вмираючим бачити вас, нехай і нещасними, але не за межею руйнування. Дайте їм зрозуміти, що вони залишають вас не в найважчій ситуації.
І, заради всього святого, дайте їм померти. Це право так само є недоторканним, як і право на життя… »
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…