Формат навчання в школах буде залежати від карантинного зонування
Черговий навчальний рік для школярів почнеться в умовах карантину. Через епідемію коронавірусу дітям і вчителям доведеться дотримуватися ряду важливих вимог МОЗ, а свято 1 вересня пройде в альтернативному форматі. Детально про особливості навчального процесу під час пандемії – на РБК-Україна.
Коли стартує навчальний процес
Традиційна дата початку навчального року в Україні залишається незмінною, незважаючи на складну епідеміологічну ситуацію. Школярі сядуть за парти 1 вересня 2020. Про це повідомляється на сайті Кабміну.
При цьому варто відзначити, що в перший день осені навчальний процес стартує в звичайному режимі в тих регіонах, які відповідають критеріям “зеленої”, “жовтої” та “помаранчевої” зон захворюваності.
Навчальний рік в столиці почнеться вчасно. Всі школи Києва готові до старту навчання в вересні. Заступник голови КМДА Валентин Мондрієвський під час брифінгу розповів, що перший дзвоник відбудеться першого вересня, за традицією, всі діти підуть в школу.
Чи буде в школах святкова лінійка
У Міністерстві освіти рекомендували школам відмовитися від звичного формату святкування “першого дзвоника”, оскільки захід передбачає масове скупчення людей.
Заступник міністра освіти Любомира Мандзій запропонувала відзначити 1 вересня в альтернативній формі – в кожному класі окремо при дотриманні всіх протиепідемічних правил.
Рішення про закриття шкіл на карантин – за лікарями
При виявленні спалаху коронавірусу в навчальному закладі керівництво школи має слідувати інструкціям санітарних лікарів. Після огляду дитини рішення про можливе закриття навчальних закладів прийматимуть лікарі.
При виявленні COVID-19 у вчителя можуть закрити всю школу або окремий клас, в залежності від ситуації. Заражений педагог піде на самоізоляцію, буде встановлюватися коло контактних осіб, а директору школи потрібно буде прийняти рішення, хто буде заміщати вчителя.
Вимоги МОЗ для шкіл
Згідно з карантинним правилами, відвідування навчальних закладів з 1 вересня можливе тільки при наявності маски/респіратора. Індивідуальні захисні засоби необхідно надягати на вході в приміщення і під час пересування між кабінетами. При цьому їх застосування не є обов’язковим під час уроку.
Винятком є школярі молодшого віку – учні 1-4 класів можуть не використовувати маски в школі.
Викладачі допускаються до роботи тільки при наявності маски/ респіратора і проходженні температурного скринінгу перед початком занять. При температурі більше 37,2 або ознак ГРВІ співробітник не допускається в заклад.
В “помаранчевих” зонах педагогам рекомендується використовувати захисні щитки.
Перед початком занять викладач повинен опитати учнів про самопочуття. У разі підтвердження діагнозу COVID-19 хоча б у одного учня, весь клас відправляється на самоізоляцію.
Забороняється вхід до приміщення школи батькам або іншим супроводжуючим дитини, за винятком осіб з інвалідністю.
Переміщення між кабінетами слід мінімізувати – бажано проводити всі заняття протягом дня в одному кабінеті. По можливості, організовувати їх на відкритому повітрі.
При складанні розкладу використовувати модульний підхід з гнучким графіком початку і закінчення занять для різних класів.
Під час карантину в шкільних їдальнях забороняється харчування по системі “шведського столу”. Обов’язкове дотримання соціальної дистанції в 1,5 м, максимальна кількість осіб за столом в їдальні – не більше 4-х.
Водії шкільного транспорту зобов’язані носити маску/ респіратор і проходити щоденний контроль самопочуття. В салоні транспортного засобу обов’язкова наявність антисептика, регулярна дезінфекція в кінці зміни.
В освітніх установах необхідно забезпечити безпечні умови:
наявність на всіх входах до закладу місць для обробки рук антисептиками з відповідними інструкціями;
наявність рідкого мила і паперових рушників/ електросушарок в санітарних кімнатах;
медпункти повинні бути оснащені безконтактними термометрами, антисептиками, засобами індивідуального захисту;
обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів) в закритих приміщеннях, крім необхідних для функціонування закладів – педагогічних нарад, конкурсних комісій, конференцій трудового колективу;
використовувати запасні виходи, розмітку на підлозі, виділити зони переміщення для різних вікових категорій учнів – з метою забезпечити організований рух всередині будівлі;
проводити дезінфекцію поверхонь, дверних ручок, столів, стільців, перил після занять в кінці робочого дня;
обов’язкове провітрювання приміщень протягом 10 хвилин після кожного заняття;
організувати в санітарних кімнатах і на вході до закладу місця збору використаних масок, рукавичок;
розмістити плакати про респіраторну гігієну, етикет кашлю.
Як навчатимуться діти в червоних і помаранчевих карантинних зонах
Освітній процес в регіонах, районах, містах зі значним рівнем захворюваності коронавірусом буде проходити в обмеженому режимі.
Так, після переходу регіону до червої зони в школах вводиться двотижневий карантин, і в цей час діти вчаться дистанційно.
У помаранчевій зоні шкільний навчальний процес організовується в звичайному форматі, викладачам рекомендовано носити прозорі захисні щитки.
Варто зазначити, що заборона на відвідування навчальних закладів групами більше 20 осіб у “помаранчевій зоні” стосується тільки закладів вищої освіти.
Перегляд зонування здійснюється кожні 14 днів за рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки.
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…
Міністерство закордонних справ України запустило експериментальний проєкт, який дозволяє українцям за кордоном отримувати консульські послуги…
Міноборони збирається реформувати ТЦК Перший заступник міністра оборони погодився, що треба кардинально реформувати ТЦК Міністерство…
Ці заходи дозволяють знизити фінансове навантаження та створити умови для комфортного життя навіть у складних…
Кому із пенсіонерів у січні підвищать виплати майже на тисячу гривень Хто із пенсіонерів може…