Маски з тканин, тобто немедичні, рекомендовано виготовляти з трьох шарів, поєднуючи гідрофобний матеріал та натуральні тканини.
Не рекомендується носити маски, виготовлені з пористих матеріалів, таких як марля.
Як передає Укрінформ, про це в Фейсбуці інформує Центр громадського здоров’я.
“Для зменшення ризику інфікування SARS-CoV-2 ідеальним поєднанням тканин і кількості шарів, згідно з рекомендаціями ВООЗ, є: зовнішній шар з гідрофобного матеріалу (поліпропілен, поліестер або їх суміш); середній шар з гідрофобного синтетичного матеріалу (поліпропілен) або з матеріалу, який посилює фільтрувальні властивості захисної маски (бавовна); внутрішній шар з гідрофільного матеріалу (бавовна або тканини з домішками бавовни)”, – йдеться в повідомленні.
Водночас в ЦГЗ наголосили, що маски, виготовлені з пористих тканин, зокрема марлі, мають вкрай низьку фільтрувальну ефективність – не більше 3%, навіть за великої кількості шарів. Тому застосувати їх не раціонально.
Також у ЦГЗ звертають увагу, що під час вибору тканинної маски, розмір необхідно підбирати індивідуально, особливо якщо мова йде про дітей – маска має щільно прилягати до носа, рота і підборіддя, але не здавлювати.
Ремінці або вушні петлі мають щільно тримати маску на обличчі, але не передавлювати голову (ремінці) або вуха (петлі); колір маски має бути світлим, аби дитина та батьки могли чітко визначити ступінь її забруднення для своєчасної заміни.
Не рекомендується декоративне оздоблення масок – вишивки, наліпки, написи – оскільки вони можуть посилювати опір диханню та створювати відчуття недостатності повітря.
Матеріали, з яких зроблена маска, мають бути стійкі до дії температур під час прання.
Прати маску необхідно як мінімум після одного дня використання при температурі не менше 60°С протягом 60 хвилин.
Дитині впродовж навчального дня необхідно щонайменше дві маски для зміни в разі забруднення.
Також батьки мають пояснити дитині, як правильно надягати, носити, знімати маску.
У Кабміні попередили всіх батьків стосовно ІПН - навіщо він дітям У Кабміні попередили всіх…
Уже незабаром українці відзначати Різдво. У 2023-му великих морозів і сильних опадів не було. Чого…
В Україні воєнний стан і загальна мобілізація триває до 8 лютого 2025 року. Президент може…
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…