Українці мають право не просто продовжити працювати на пенсії, але й відтермінувати її виплату.
В Україні розробляють механізм, відповідно до якого державні службовці зможуть виходити на пенсію пізніше, ніж у 65 років.
Зокрема, зараз державні службовці мають виходити на пенсію в 60 років. Якщо вони хочуть працювати довше, то за спеціальним наказом вік виходу на заслужений відпочинок можуть продовжити до 65 років. Зараз же в «Слузі народу» розглядають можливість прибрати зазначені обмеження.
Варто зазначити, що йдеться про відтермінування самого звільнення через вихід на пенсію, при цьому сам пенсійний вік і виплату пенсії переносити не будуть.
Зазначимо, також українці мають право не просто продовжити працювати на пенсії, але й відтермінувати її виплату. Як нагадує юрист Олександр Плахотник, за кожний місяць відтермінування пенсії її розмір збільшується на 0,5%. При цьому, якщо відстрочити пенсію більш ніж на 5 років, надбавка за кожні 12 місяців становитиме 0,75%.
Наприклад, якщо вийти на пенсію в 63 роки, розмір пенсії збільшиться на 18%. Важливо зазначити, що за неповний місяць доплачувати не будуть.
«Особі, яка набула права на пенсію за віком відповідно до цього Закону, але після досягнення пенсійного віку виявила бажання працювати й одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія за віком призначається з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії з підвищенням розміру пенсії за віком», – йдеться в законі.
Українці можуть законсервувати яйця на зиму, як це зробити Дожилися, українці консервують яйця на зиму…
У Генштабі розповіли, як бригади зможуть покращити вербування добровольців Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський…
28 лютого 2025 року втратять чинність усі відстрочки від мобілізації, видані Мінекономіки та через "Дію".…
Яку виплату мають пенсіонери без достатньої кількості стажу Українці, які не встигли набути достатню кількість…
В Україні 26 листопада можливе утворення паморозі. Температура повітря коливатиметься від -9 до +8 градусів.…
Дотримання податкових вимог — це не лише зобов'язання, а й спосіб уникнути правових та фінансових…