У суботу, 6 вересня, до львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ госпіталізували дівчинку з Дрогобицького району, яка проковтнула 36 магнітних кульок від конструктора. Дев’ять кульок під дією магнітного поля утворили ланцюжок і потрапили в кишківник, ще 27 кульок утворили неправильне коло і потрапити в кишківник не могли. Дівчинку довелося терміново оперувати.
Як повідомила ZAXID.NET хірург ОХМАТДИТу Оксана Горбач, дівчинці 2 роки і 7 місяців. Вона третя дитина в сім’ї. Перші дев’ять магнітних кульок дитина проковтнула у п’ятницю, 4 вересня. Це бачили старші діти, але батькам не повідомили. Може боялися, що їм дістанеться за те, що не припильнували сестричку. У суботу дівчинка проковтнула ще 27 магнітних кульок і лише тоді, коли у неї почалася блювота, старші діти розповіли батькам про магнітні кульки.
«Дев’ять кульок, які дитина проковтнула у п’ятницю, утворили ланцюжок, бо було сильне магнітне поле. І вони пройшли зі шлунка в тонкий кишківник. А ті 27 магнітних кульок, які дитина проковтнула у суботу, утворили неправильне коло і їх терміново треба було діставати. Кульки були діаметрои 4 мм, найвірогідніше, з якогось конструктора», – каже Оксана Горбач.
Аби дістати ці кульки зі шлунка дитини, потрібний неабияке вміння і досвід
Оперували дівчинку через кілька годин після госпіталізації. Із Чорнобильської лікарні покликали на допомогу досвідченого лікаря-ендоскопіста Олега Кочеркевича. Окрім нього, до операційної бригади увійшли дитячі хірурги Оксана Горбач, Олег Содома і лікар-анестезіолог Володимир Міщук.
За словами Оксани Горбач, дістати ті кульки ендоскопічно можна було тільки тоді, коли вони є у шлунку. Бо якщо пішли б у кишківник, то там дістати їх ендоскопічно практично нереально. Гарантії, що вони безперешкодно пройдуть через весь травний тракт не було. Тоді дитині довелося б робити традиційне оперативне втручання.
Дівчинці зробили інтубаційний ендотрахеальний наркоз і спробували діставати ті кульки ендоскопічно.
«Спершу нас не вдавалося. Кульки круглі, сльзьк іпостійно зіскакували з ендоскопічних петель, інших прискосувань. Але лікар Олег Кочеркевич – дуже досвідчений ендоскопіст. Згодом ми одна за одною дістали 27 кульок. Ті дев’ять, які потрапили у кишківник, вийшли природним шляхом», – каже хірург.
Оксана Горбач розповіла, що торік довелося оперувати хлопчика, також з Дрогобицького району, який проковтнув металеві дробинки і тривалий час ходив з ними.
«Ці дробинки попритягували різні петлі кишківника і зробили фактично заворот кишківника. Оперативне втручання було дуже важке, широке. Ті дробинки довелося діставати з кишок, розтинати петлі. На щастя, дитина вижила»., – каже Оксана Горбач.
Лікарі просять батьків ретельно оглядати іграшки, якими граються діти до 3трьох років і не дозволяти їм бавитися тими, де є дрібні деталі: різноманітні кульки, деталі від конструктора тощо. Адже малим дітям хочеться все спробувати на смак, тож вони тягнуть до рота все, що викликає цікавість. А це може серйозно підірвати їхнє здоров’я і навіть загрожувати життю.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…