«Для тих, хто справді хоче вчитися, дистанційне навчання не є проблемою», – професорка ВНУ

На думку депутатки Волинської обласної ради, голови постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму Любові Ліпич, яка є деканом факультету економіки та управління СНУ імені Лесі Українки, для того, щоб дистанційне навчання було ефективним, у першу чергу має бути хороше технічне забезпечення, нормальний інтернет.

«Над якістю інтернету ще потрібно працювати. І це позиція не обласної ради, а державного управління, – вважає Любов Григорівна. – До того ж, і вчителям, і викладачам вишів треба вчитися працювати дистанційно. Проблема в тому, що коли ти навчаєш дистанційно, таке враження, що ти сам із собою ведеш бесіду, не бачиш облич, реакції. Ми до цього не звикли. Хоча з іншого боку – ти маєш ефективно готуватися, адже все, що скажеш, – записано. Не можеш відволікатися, говорити сторонні речі. Оця година – час дуже високопродуктивної праці».

На її думку, зі студентами працювати дистанційно простіше, бо це вже дорослі люди, знають, чому прийшли вчитися.

«Для тих, хто справді хоче вчитися, дистанційне навчання не є проблемою, – вважає вона. – Вони й так додатково дивляться, як навчають в інших вишах, зараз дуже популярними є відео лекції, сертифіковані курси з різних дисциплін провідних вищих навчальних закладів. Є ще один момент. Ми почали дистанційне навчання, забезпечивши для першого курсу перший семестр, а четвертокурсники, відповідно, мали сім семестрів нормального очного навчання. Наскільки воно буде ефективним, якщо починати з першого курсу – сказати складно, тут треба почекати. Хоча варто відмітити, що до 30% студентів у потужних вишах навчаються дистанційно».

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Зі слів Любові Ліпич, дистанційне навчання дешевше, студенти можуть прослуховувати лекції у зручний для них час. Також вона зазначила, що на рівні міністерства в Україні ще не ліцензували дистанційної форми навчання. «Для нас це експеримент», – додала професорка.

Оля

Recent Posts

“Люди помруть у своїх будинках”: на Україну чекають відключення світла до 20 годин – Politico

Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…

6 хв. ago

“Дощ і масштабний снігопад накриють Україну, прогноз налякав навіть синоптиків”: де будуть злива і мороз у -20 градусів?

Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…

2 години ago

500 000 людей треба мобілізувати в Україні: Народний депутат зробив гучну заяву

І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…

12 години ago

“Ці пенсіонери приголомшені змінами, пенсія пропаде обов’язково”: літні українці мають проблему, залишилося мало часу

В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.…

14 години ago

“ТЦК підготували для водіїв жорсткі заходи на дорогах, 500 000 чоловіків із цими ознаками мобілізують”: штарфи, повістки

В Україні посилюють відстеження порушників мобілізаційного законодавства та правил військового обліку. Як інформує "ТСН", про…

15 години ago

Від шахтаря до героя-захисника: історія солдата Миколи Савіних

Микола до того, як стати військовим, працював на шахті в Лисичанську. Він активно допомагав нашим…

16 години ago