facebook

Холера у Маріуполі: як лікувати та чи може епідемія загрожувати всій Україні

У Маріуполі, який перебуває під тимчасовим контролем російських військ, почали говорити про загрозу поширення холери через гуманітарну катастрофу у місті. Керівниця Відділу епіднагляду Центру громадського здоров’я України Оксана Кошалко розповіла, що робити, якщо з’явилися перші симптоми захворювання та чи загрожує холера мешканцям усієї України. Про це повідомляє “Донбас 24”.

За її словами, ситуація в Маріуполі справді складна, і насамперед через те, що люди не мають доступу до чистої питної води. Цей фактор підвищує ризик захворювати на холеру.

Спікер Маріупольської міської ради Денис Кочубей зазначив, що, враховуючи, що відбувається з вивезенням сміття та масовими похованнями в місті, а також згідно з інформацією лікарів, повідомлення про спалах холери — швидше за все, правда.

Якщо людина заразилася холерою, вона може вилікуватися самостійно. Оксана Кошалко розповіла, що для цього необхідно своєчасно відновити водний баланс організму.

“Головним проявом холери є дуже сильна діарея, коли людина втрачає дуже багато рідини та електролітів. Цей запас можна відновити самостійно таблетованими засобами – в аптеках продаються саше, які потрібно розводити у воді, щоб приготувати розчин для пероральної дегідратації. Але це можна зробити, коли є доступ до медичної допомоги”, – каже керівник відділу епіднагляду Центру громадського здоров’я.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За її словами, якщо людина не має доступу до медикаментів, такий розчин можна зробити самостійно. Для цього потрібно взяти 1 літр чистої кип’яченої води, залити в чисту, промиту кип’яченою водою посудину. Туди треба додати півчайної ложки солі, 6 столових ложок цукру, це все добре перемішати і після кожного випорожнення треба потроху пити цю рідину до повного припинення діареї. Таким чином, можна вилікуватись самостійно.

Також фахівець розповіла, що інкубаційний період холери становить від 12 години до 5 днів. За її словами, теоретично хвора людина може виїхати з окупованої території, але це будуть якісь локальні поодинокі спалахи.

“Наша система здатна вчасно їх виявляти. Є лабораторні можливості, щоб вчасно локалізувати та не дати поширитися на іншу територію України “, – зазначила вона.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...