В Україні набув чинності закон про дизертирство.
Закон, згідно з яким військові, що самовільно залишають військові частини та місця служби, дезертирували зі Збройних сил та інших формувань, а також добровільно здалися в полон – виключаються з чисельності ЗСУ, вступив у дію з 20 жовтня.
Йдеться про закон № 1227 про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, які стосуються удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служби, повідомляє УНН.
Цей законопроєкт був опублікований у газеті Верховної Ради “Голос України” 19 жовтня і набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто, 20 жовтня.
Законом визначається, що ті громадяни, які під час проходження військової служби самовільно залишають військові частини чи місця служби, або дезертують з ЗСУ та інших формувань чи добровільно здаються в полон, є такими, що не входять до лав ЗСУ.
Але зазначається, що у разі винесення судом виправдувального вироку військових можуть відновити у статусі та забезпечити відповідні гарантії соцзахисту.
Раніше Рада прийняла закон про військову службу, який дозволив позбавляти військових звань дезертирів, а також встановив матеріальну відповідальність військових за нанесення збитку.
Шукайте деталі в групі Facebook