17 вересня український парламент нарешті зробив те, чого від нього так довго та наполегливо вимагала міжнародна спільнота — Верховна Рада затвердила представників у конкурсну комісію з обрання очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Варто звернути увагу на те, що до складу комісії, яка проведе конкурс на зайняття адміністративних посад в САП, повинні увійти 11 осіб, сім з яких призначає Рада, чотирьох — рада прокурорів. Цього ж дня представництво Європейського Союзу і посольство США в Україні прямо заявили, що від прозорості обрання нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури залежатиме подальша підтримка нашо країни, тому ризикувати не варто. Що важливо розуміти, ця заява синхронно з’явилася в офіційних Twitter обох посольств.
“ЄС та США взяли до відома рішення Верховної Ради про призначення членів комісії для вибору спеціалізованого антикорупційного прокурора. Комісія повинна розпочати прозорий процес, в основі якого — доброчесність та заслуги кандидатів. Від цього буде залежати наша подальша підтримка”, — наголосили представники ЄС та США.
Не можна також не звернути увагу на те, що в Європарламенті навіть попередили офіційний Київ про загрозу для безвізового режиму з ЄС у зв’язку з проблемною процедурою відбору керівника САП. Варто зазначити, що попередження про це та про фінансові ризики лунали й до сьогодні. Окрім того, найвпливовіші країни Європи та Світовий банк письмово звернулися до українського парламенту та попередили про проблеми у проєкті рішення щодо процедури заміни керівника САП Назара Холодницького.
Як уже неодноразо згадувалося раніше, прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним з критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Також це є одним з критеріїв за так званим механізмом призупинення безвізу з боку Євросоюзу.
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…
Міністерство закордонних справ України запустило експериментальний проєкт, який дозволяє українцям за кордоном отримувати консульські послуги…
Міноборони збирається реформувати ТЦК Перший заступник міністра оборони погодився, що треба кардинально реформувати ТЦК Міністерство…
Ці заходи дозволяють знизити фінансове навантаження та створити умови для комфортного життя навіть у складних…
Кому із пенсіонерів у січні підвищать виплати майже на тисячу гривень Хто із пенсіонерів може…
Від того, чи вдасться знайти компромісне рішення, залежатиме не лише стабільність енергопостачання, а й характер…