Міністри намагаються підвищити собі зарплату в обхід ВР

Сьогодні відбудеться засідання Уряду. У порядку денному засідання є непримітний пункт 4.23 з безликою назвою «Про внесення Змін до пункту 4 постанови Кабінету міністрів України від 20 квітня 2016 р. № 304 ». Доповідач – Олександр Новіков, голова НАЗК. Власне, тому цей пункт і цікавий. Нечасто на Уряді дають висловитись не міністрам.

Почати варто з того, що таке постанова № 304. Її підписав ще Прем’єр Володимир Гройсман і стосується вона зарплат і премій для «окремої категорії керівних ПРАЦІВНИКІВ державних ОРГАНІВ, на яких не поширюється дія Закону України “Про державну службу “». Нагадаємо, що до цієї категорії відносяться міністри, включаючи прем’єр-міністра і його заступників.

Хто скільки отримує понад оклад вдалося дізнатися не відразу. Справа в тому, що на сайті Уряду є Постанова, але перехід на «розміри окладів та ПЕРЕЛІК, что додаються:» веде на неіснуючу сторінку. Але текст можна знайти в базі документів Верховної Ради. Дуже цікавий Закон. Саме там, до речі, закріплено, що оклад Президента України становить 28 тис грн.

А тепер, власне, про поправку. Є в 304-тій такий пункт:

2-1. Установити, що:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Прем’єр-міністру України, Першому віце-прем’єр-міністру України, віце-прем’єр-міністрам України, міністрам, їх першим заступникам і заступникам може виплачуватися премія за результатами Звіту про Виконання завдання Програми ДІЯЛЬНОСТІ Кабінету міністрів України, яка встановлюється щокварталу Прем’єр-міністрові України, Першому віце-прем’єр-міністру України, віце-прем’єр-міністрам України, міністрам Прем’єр-міністром України, а першим заступникам міністрів і заступникам міністрів – відповідним міністром згідно з поданням керівника державної служби в державному органі, у розмірі до 100 відсотків посадового окладу;

Ключові слова «за результатами Звіту про Виконання завдання Програми ДІЯЛЬНОСТІ Кабінету міністрів». Як відомо, Верховна рада НЕ проголосувала за програму діяльності Кабміну. Відповідно, в особистому вимірі членів Уряду, вони повинні бути позбавлені щоквартальної премії в розмірі «до 100%» окладу.

І що ж пропонує НАЗК? Воно пропонує замінити слова «Програми ДІЯЛЬНОСТІ Кабінету міністрів» на слова «Плану пріорітетних Дій Уряду». Різниця полягає в тому, що «програма» – голосується парламентом, а «план» – внутрішній документ Уряду, який не потребує ніякого стороннього схвалення. Він уже є і діє з 9 вересня. І ось сьогодні планується «відв’язати» премії від волі депутатів і прив’язати до рішення Уряду.

Є факт: НАЗК пропонує формулу збереження членам Уряду щоквартальної премії, яку вони недоотримають через неприйняття Верховною радою їх програми дій.

Що це в грошах? З відкритих джерел відомо, що оклад прем’єр-міністра складає 56 тис грн. У теорії, саме на таку суму він може отримувати щоквартально премію.

Оля

Recent Posts

Пенсія не менше 8000 грн: українців порадували оновленням

Пенсія не менше 8000 грн - українців порадували оновленням Пенсія не менше 8000 грн -…

2 години ago

“Такого від ТЦК в Україні не чекав ніхто з водіїв, ці люди зазнають жорстких заходів”: мобілізація до 1 грудня, повістки, права

Вилучити водійські посвідчення у військовозобов'язаних громадян, які не з'явилися у ТЦК за повісткою, можуть лише…

3 години ago

Українцям змінили правила розлучення: як тепер

Ухвалені зміни почнуть діяти одразу після підписання закону Президентом України та його офіційної публікації В…

4 години ago

Сильний сніг, штормовий вітер і ожеледь: синоптик Діденко попередила, як здуріє погода

Синоптик радить вдягнутися тепло. Адже з сьогоднішнього дня Україну накриє негода – зима входить в…

6 години ago

“Долар летить до фінального максимуму, стрибок курсу валют очікується до Нового року”: прогнози щодо обмінників

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин заявив, що до кінця року курс долара в Україні може досягти…

15 години ago

Українки заніміли: вони мають заплатити за своїх чоловіків

Для запобігання подібним ситуаціям рекомендується укладати шлюбний контракт і вести прозорі фінансові відносини, обговорюючи великі…

20 години ago