facebook

Забрали надбавки: вчителі мітингують через низькі зарплати

На зарплати освітянам міста Болехів не вистачає майже п’ять мільйонів гривень.

На Прикарпатті, у місті Болехів, вчителі вийшли на мітинг під стінами міської ради з вимогою повернути зароблені кошти. Про це інформує портал «Подробности».

Державної субвенції, виділеної на зарплату, не вистачає, а щоб покрити нестачу, у педагогів забрали частину надбавок. На зарплати ж освітянам Болехова не вистачає майже п’ять мільйонів. У профспілці зазначають, що така ситуація спостерігається з 2018 року, відколи запровадили нову формулу нарахування освітньої субвенції. Вона є спільною для всіх обласних центрів, однак у цій формулі не зазначені деякі нюанси.

Суть формули полягає у тому, що за наявності в регіоні міста і сіл наповнюваність класів має становити в середньому 21 учень. Якщо ж в регіоні є тільки місто – то 25. Це нам не підходить. Врахуйте, що також потрібно робити заміни, організовувати індивідуальну форму навчання, а вона у цю формулу не вкладена. В результаті ми маємо дефіцит бюджету, – пояснює Ігор Берізко, голова Болехівської міської профспілки.

Мар’яна Соболь вже понад 25 років працює вчителькою малювання у Болехівському ліцеї №1. Попри свій солідний стаж, педагогиня отримує неповні 9 тисяч гривень, з них левова частка – надбавки.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У мене є звання «Старший вчитель», відповідно, є й доплата. Також маю доплату за стаж роботи. Звісно ж, у цю суму входить до 20% оплати за престижність праці та доплата за кабінет, – розповіла пані Соболь.

Однак з вересня частину надбавок забрали: за кабінети повністю, а за престижність знизили до 5%, тобто мінус дві тисячі гривень.

Директор однієї з місцевих шкіл пояснює: надбавки зняли з усіх педпрацівників. Закладу освіти на зарплати до кінця року не вистачає майже півтора мільйона гривень освітньої субвенції – і це без урахування підвищень, які обіцяли з вересня. Усе, що зробили чиновники, дізнавшись про ситуацію – почали вимагати урізання частини надбавок вчителям.

Ми безпосередньо направляли листи до Міністерства освіти, де нам відповідали, що це – наша проблема. Мовляв, ми повинні шукати вихід самостійно, – зазначив Богдан Мельник, міський голова Болехова.

Педагоги запевняють, що вже напрацювали зміни до формули освітньої субвенції й пропонують такі міста, як Болехів, прирівняти до ОТГ. Це дасть змогу уникнути недостачі. До в.о. Міністра освіти Сергія Шкарлета вчителі звертались особисто й очікують відповіді.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...