На зарплати освітянам міста Болехів не вистачає майже п’ять мільйонів гривень.
На Прикарпатті, у місті Болехів, вчителі вийшли на мітинг під стінами міської ради з вимогою повернути зароблені кошти. Про це інформує портал «Подробности».
Державної субвенції, виділеної на зарплату, не вистачає, а щоб покрити нестачу, у педагогів забрали частину надбавок. На зарплати ж освітянам Болехова не вистачає майже п’ять мільйонів. У профспілці зазначають, що така ситуація спостерігається з 2018 року, відколи запровадили нову формулу нарахування освітньої субвенції. Вона є спільною для всіх обласних центрів, однак у цій формулі не зазначені деякі нюанси.
Суть формули полягає у тому, що за наявності в регіоні міста і сіл наповнюваність класів має становити в середньому 21 учень. Якщо ж в регіоні є тільки місто – то 25. Це нам не підходить. Врахуйте, що також потрібно робити заміни, організовувати індивідуальну форму навчання, а вона у цю формулу не вкладена. В результаті ми маємо дефіцит бюджету, – пояснює Ігор Берізко, голова Болехівської міської профспілки.
Мар’яна Соболь вже понад 25 років працює вчителькою малювання у Болехівському ліцеї №1. Попри свій солідний стаж, педагогиня отримує неповні 9 тисяч гривень, з них левова частка – надбавки.
У мене є звання «Старший вчитель», відповідно, є й доплата. Також маю доплату за стаж роботи. Звісно ж, у цю суму входить до 20% оплати за престижність праці та доплата за кабінет, – розповіла пані Соболь.
Однак з вересня частину надбавок забрали: за кабінети повністю, а за престижність знизили до 5%, тобто мінус дві тисячі гривень.
Директор однієї з місцевих шкіл пояснює: надбавки зняли з усіх педпрацівників. Закладу освіти на зарплати до кінця року не вистачає майже півтора мільйона гривень освітньої субвенції – і це без урахування підвищень, які обіцяли з вересня. Усе, що зробили чиновники, дізнавшись про ситуацію – почали вимагати урізання частини надбавок вчителям.
Ми безпосередньо направляли листи до Міністерства освіти, де нам відповідали, що це – наша проблема. Мовляв, ми повинні шукати вихід самостійно, – зазначив Богдан Мельник, міський голова Болехова.
Педагоги запевняють, що вже напрацювали зміни до формули освітньої субвенції й пропонують такі міста, як Болехів, прирівняти до ОТГ. Це дасть змогу уникнути недостачі. До в.о. Міністра освіти Сергія Шкарлета вчителі звертались особисто й очікують відповіді.
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…