Верховний суд зобов’язав Зеленського говорити українською під час виконання обов’язків президента

Верховний суд України визнав, що президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою, коли виконує службові обов’язки.

Про це повідомила пресслужба суду.

Таке рішення суд ухвалив, розглянувши позов, у якому просили визнати протиправним спілкування президента України 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою. Тоді він говорив російською.

Позивач просив суд зобов’язати президента утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території України під час здійснення повноважень. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні цих вимог у повному обсязі.

Однак позивач подав апеляцію. Розглянувши її, Велика палата Верховного Суду вказала на те, що під час виконання службових обов’язків президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Водночас у суді зазначили, що за дії, вчинені в межах політичної діяльності, а не під час виконання передбачених Конституцією повноважень, президент несе політичну, а не юридичну відповідальність. Тобто за виступ російською на iForum-2019 Зеленського не можуть притягнути до юридичної відповідальності.

З огляду на це Велика Палата ВС закрила провадження у справі, оскільки вимоги позивача не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

А що там Конституція?

У Статті 10 зазначено: Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Водночас в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

А що Закон про мову?

16 липня 2019 року в Україні набув чинності мовний закон, який закріплює українську — єдиною державною мовою. Вона обов’язкова для органів державної влади й публічних сфер на всій території держави.

Проте у червні 51 народний депутат звернувся до Конституційного суду з вимогою перевірити закон про українську мову на відповідність Конституції. Депутати ставлять під сумнів конституційність цього закону. Вони стверджують, що закон про мову не врегульовує порядок застосування мов національних меншин, а деякі законодавчі положення дискримінують російськомовних громадян.

Цей закон також критикує Росія й низка інших країн-сусідів, які вважають, що він порушує права меншин. Зокрема Угорщина заявила, що блокуватиме членство України в НАТО до «розв’язання проблеми угорської меншини» Закарпаття.

Оля

Recent Posts

Українці можуть приватизувати землю: скільки соток дають в одні руки

Певні обмеження за кількістю ділянок і доступною площею діють під час воєнного стану У зв'язку…

6 години ago

Гидка погода та різкі похолодання: на вихідних доведеться сидіти вдома під пледом

Наталка Діденко поділилася прогнозом погоди на вихідні. Український синоптик Наталка Діденко випустила попередження про погоду…

7 години ago

“Курс долара летить до психологічної позначки, страх жене людей в обмінники”: що станеться з валютою до 19 січня

Середній курс продажу долара зріс до 42,85 гривень, а курс євро знизився до 44,40 гривень.…

8 години ago

Нардепки-вихідці із ЦПК пішли проти свого соратника Шабуніна, проголосувавши за руйнівний для ЗСУ закон, – ЗМІ

Проголосований закон звільняє оборонних постачальників від сплати штрафу у розмірі 7% за затримку поставок зброї…

9 години ago

“ТЦК хoчe мoбiлiзувaтu чoлoвiкiв з цuмu прoфeсiямu у лютoму, нaзвaнo 36 кaтeгoрiй для брoнювaння”: мoбiлiзaцiя, пoвiсткu

"Ви можете поставити зарплату хоч сто тисяч, але ви не зможете убезпечити вашого працівника від…

9 години ago

Якщо в будинку цього немає: тепер можуть посадити

За що українців можуть посадити, Верховна Рада вже ухвалила загалом проєкт закону За що ще…

10 години ago