Верховний суд зобов’язав Зеленського говорити українською під час виконання обов’язків президента

Верховний суд України визнав, що президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою, коли виконує службові обов’язки.

Про це повідомила пресслужба суду.

Таке рішення суд ухвалив, розглянувши позов, у якому просили визнати протиправним спілкування президента України 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою. Тоді він говорив російською.

Позивач просив суд зобов’язати президента утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території України під час здійснення повноважень. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні цих вимог у повному обсязі.

Однак позивач подав апеляцію. Розглянувши її, Велика палата Верховного Суду вказала на те, що під час виконання службових обов’язків президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Водночас у суді зазначили, що за дії, вчинені в межах політичної діяльності, а не під час виконання передбачених Конституцією повноважень, президент несе політичну, а не юридичну відповідальність. Тобто за виступ російською на iForum-2019 Зеленського не можуть притягнути до юридичної відповідальності.

З огляду на це Велика Палата ВС закрила провадження у справі, оскільки вимоги позивача не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

А що там Конституція?

У Статті 10 зазначено: Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Водночас в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

А що Закон про мову?

16 липня 2019 року в Україні набув чинності мовний закон, який закріплює українську — єдиною державною мовою. Вона обов’язкова для органів державної влади й публічних сфер на всій території держави.

Проте у червні 51 народний депутат звернувся до Конституційного суду з вимогою перевірити закон про українську мову на відповідність Конституції. Депутати ставлять під сумнів конституційність цього закону. Вони стверджують, що закон про мову не врегульовує порядок застосування мов національних меншин, а деякі законодавчі положення дискримінують російськомовних громадян.

Цей закон також критикує Росія й низка інших країн-сусідів, які вважають, що він порушує права меншин. Зокрема Угорщина заявила, що блокуватиме членство України в НАТО до «розв’язання проблеми угорської меншини» Закарпаття.

Оля

Recent Posts

“Долар дорожчає з наростанням, курс валют несеться до фіналу”: чого насправді чекати в обмінниках України?

На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…

2 години ago

“Де взяти свідоцтво про смерть горіха”: Україну розриває від маразматичного закону про кримінальні дрова

У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…

3 години ago

Чи зараховується в стаж для обчислення пенсії робота за кордоном: 2024 року порядок змінений

Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…

4 години ago

Пенсіонери на старті: “1000 від Зеленського” дадуть через Укрпошту – як оформити без “Дія”

Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…

6 години ago

Українських водіїв почали штрафувати за використання «Дії»: як реагують суди

Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…

7 години ago

“Люди помруть у своїх будинках”: на Україну чекають відключення світла до 20 годин – Politico

Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…

8 години ago