Categories: Україна

Голова економіки ЄС готовий конфіскувати заморожені російські активи

Європейський Союз повинен розглянути можливість прийняття більш сміливих кроків, таких як конфіскація заморожених активів російського центрального банку, щоб компенсувати Україні, заявив високопоставлений економіст блоку, применшуючи попередження Європейського центрального банку про ризики.

«Ми, безумовно, повинні досліджувати та працювати над усіма варіантами», – заявив у четвер в інтерв’ю комісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс . «У міжнародному праві існує встановлений принцип, що агресор несе відповідальність за шкоду, яку він завдає, тому ми повинні знайти шляхи, як змусити Росію заплатити за шкоду, яку вона завдає Україні».

Дипломатична служба ЄС проводить нові оцінки фінансово-економічних ризиків конфіскації російських активів і передачі їх Україні, повідомляло раніше Bloomberg . Дискусія набула нового імпульсу, оскільки блок зіткнувся з ризиком скорочення або припинення допомоги США Києву після інавгурації Дональда Трампа .

До цього часу ЄС і країни Великої семи використовували прибутки, отримані від російських активів, що перебувають під санкціями, на суму близько 300 мільярдів доларів для надання допомоги Україні. Згідно з планом G-7, союзники Києва схвалили механізм, за яким прибутки будуть використані для підтримки кредитного пакету Києву на 50 мільярдів євро (52,5 мільярда доларів).

Euroclear Ltd. , розрахункова палата з Брюсселя, володіє найбільшим траншем знерухомлених депозитів Росії на загальну суму 180 мільярдів євро. Валері Урбен, її головний виконавчий директор, попередила , що конфіскація активів буде ризикованою.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Декілька держав-членів, включаючи Німеччину, Бельгію та Люксембург, і ЄЦБ залишаються стурбовані тим, що конфіскація може порушити принцип імунітету держави згідно з міжнародним правом і вплинути на євро як резервну валюту, а також на фінансову стабільність єврозони.

Домбровскіс стверджував, що будь-який варіант має бути «юридично надійним», щоб витримати потенційний судовий розгляд, оскільки він применшував ризики для фінансової стабільності.

«Ми вже зробили важливий крок, коли знерухомили ці активи, а також тоді виникло питання про фінансову стабільність або наслідки для євро», — сказав він. «Але ми бачимо, що ці ризики для фінансової стабільності не матеріалізувалися».

ЄС уже є одним із найбільших донорів для України, включаючи пакет у розмірі 50 мільярдів євро на період 2024-2027 років, який окремий від кредиту G-7.

Вторгнення Росії в Україну викликало ширшу дискусію в ЄС щодо посилення військової готовності та збільшення військових витрат.

Європейська комісія та деякі країни-члени обговорюють шляхи допомоги державам-членам у фінансуванні нарощування оборони. Деякі країни, включаючи Естонію та Францію, запропонували спільні запозичення для покриття військових прогалин після десятиліть нестачі інвестицій через залежність від парасольки НАТО, але інші, як Німеччина та Нідерланди, залишаються проти.

Домбровскіс, колишній прем’єр-міністр Латвії, сказав, що ЄС має вивчити нові інструменти до свого наступного довгострокового бюджету, який має розпочатися в 2028 році.

«Очевидно, що нам потрібно бути амбітними у зміцненні нашої оборонної спроможності та знайти правильні інструменти фінансування на рівні ЄС і на національному рівні, оскільки загроза безпеці реальна», – сказав він. «Особливо в контексті, коли прихильність адміністрації Трампа до цього є відносно непередбачуваною».

moderator

Recent Posts

Школи та садки змусять батьків платити за дітей більше: гроші краще збирати вже зараз

Українських батьків попередили щодо підвищення цін. З 1 січня 2025 року у Тернополі запроваджуються нові…

26 хв. ago

Нові умови виходу на пенсію, вищі податки для ФОПів та платна медицина: що зміниться з 1 січня

З 1 січня 2025 року в Україні зміняться податкові умови для ФОПів, зокрема включення військового…

1 годину ago

“Початок великого полювання на чоловіків”: кому загрожує депортація з ЄС та чого чекати українцям в Німеччині

На тлі війни українська влада намагається створити стратегію повернення біженців. Радник президента Олександр Камишін анонсував…

2 години ago

Зміни для освітян — як зростуть зарплати вчителів у 2025 році

З 1 січня 2025 року на вчителів та інших педагогічних працівників чекають зміни у заробітній…

4 години ago

Медичні причини для звільнення від мобілізації: хто не піде до армії

Є категорії людей, які через проблеми зі здоров'ям звільняються від мобілізації В Україні триває загальна…

5 години ago

До 5 років вʼязниці засуджено жителя Луганщини за спробу підкупити прикордонника для незаконного перетину кордону

До 5 років вʼязниці засуджено жителя Луганщини за спробу підкупити прикордонника для незаконного перетину кордону…

6 години ago