Мобілізація в Україні продовжується, але її темпи залежать від регіону. В одних областях заклик більш інтенсивний, в інших проходить спокійніше. Все це пов’язано з кількістю військовозобов’язаних та наявністю військових частин у конкретній галузі.
Про це розповів начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного ТЦК та СП Сергій Монукало в інтерв’ю “Суспільне”.
Наприклад, у Сумській області мобілізація триває активніше, ніж на заході України. Причина проста – більше військовозобов’язаних та значна кількість військових частин. Схожа ситуація у Запорізькій області, де також потрібна висока укомплектованість армії.
Проте мобілізовані не відразу вирушають на фронт. Спочатку вони проходять підготовку у навчальних центрах. На передову можуть потрапити лише ті, хто має військовий досвід і пройшов медкомісію.
Як розподіляють призовників?
Молоді та витривалі найчастіше потрапляють до штурмових підрозділів.
Більш досвідчені виконують завдання у тилу чи забезпечують функціонування армії.
Що буде у 2025 році?
Мобілізація людей від 25 до 60 років продовжиться. Поки що закон про зниження призовного віку до 18 років не прийнято, але чутки про його обговорення вже з’явилися. Якщо мирних переговорів не буде, до цього питання можуть повернутися, і вже влітку 2025 молодь може опинитися на фронті.
З 1 січня 2025 року в Україні зміняться податкові умови для ФОПів, зокрема включення військового…
На тлі війни українська влада намагається створити стратегію повернення біженців. Радник президента Олександр Камишін анонсував…
З 1 січня 2025 року на вчителів та інших педагогічних працівників чекають зміни у заробітній…
Є категорії людей, які через проблеми зі здоров'ям звільняються від мобілізації В Україні триває загальна…
До 5 років вʼязниці засуджено жителя Луганщини за спробу підкупити прикордонника для незаконного перетину кордону…
Синоптики попереджають, що 2 січня очікуються сильні пориви вітру у багатьох областях України. Синоптики попереджають,…