У Верховній Раді вже щосили йде обговорення законопроекту, який передбачає сплату податку будь-яким українцем, який використовує іноземну соціальну мережу для покупок або заробітку. Якщо закон приймуть, то всі «споживачі іноземного контенту» будуть змушені платити 20% його вартості в якості податку ПДВ.
Дану ідею подали представники української партії «Слуга народу», які хочуть за допомогою останніх грошей цього самого народу закрити 300 мільярдну діру в бюджеті. Фактично, платити податок стануть всі покупці товарів і послуг на різних іноземних соціальних ресурсах. А якщо врахувати, що українських соцмереж, які користувалися хоч найменшою популярністю, не існує, то платити будуть всі жителі країни, що використовують «Фейсбук» і «Інстаграми» з метою отримати товари або послуги.
Платити 20% -вий податок стануть також постачальники контенту, оборот яких за рік перевищив 1 млн грн. Якщо власник бізнесу є зареєстрованим ФОП або юрособою – додатковий податок стягуватися не буде. Якщо дохід не перевалив за 1 млн грн на рік, то реєстрація не потрібна (на даний момент), але влада настійно радить легалізувати свої доходи офіційно. Закон також торкнеться і тих осіб, які поширюють в соціальних мережах контент зарубіжного виробництва і на цьому заробляють. В такому випадку вони є посередниками і від сплати податку не звільняються.
Як говорить Данило Гетманцев, співавтор законопроекту і депутат «слуг», таким чином влада хоче врегулювати сферу заробітку через соціальні мережі, разом з цим поповнюючи бюджет країни. Якщо закон приймуть, то під прес потраплять користувачі практично всіх соціальних майданчиків, починаючи з «Тік-Тока» і «Інстаграма», закінчуючи «Алі Бабою» і «НетФліксом».
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…
Міністерство закордонних справ України запустило експериментальний проєкт, який дозволяє українцям за кордоном отримувати консульські послуги…
Міноборони збирається реформувати ТЦК Перший заступник міністра оборони погодився, що треба кардинально реформувати ТЦК Міністерство…
Ці заходи дозволяють знизити фінансове навантаження та створити умови для комфортного життя навіть у складних…
Кому із пенсіонерів у січні підвищать виплати майже на тисячу гривень Хто із пенсіонерів може…
Від того, чи вдасться знайти компромісне рішення, залежатиме не лише стабільність енергопостачання, а й характер…