facebook

Різдвяний піст 2020 в Україні: традиції і заборони

Православний Різдвяний піст, або Пилипівка, встановлений на честь Різдва Христового, щорічно випадає на період із 28 листопада до 6 січня.

Православний Різдвяний піст, або Пилипівка, встановлений на честь Різдва Христового, щорічно випадає на період із 28 листопада до 6 січня.

Цей піст вважається не таким суворим, як Великий або Успенський. Про те, в чому його суть, що можна й що не можна вживати в їжу, читайте далі в матеріалі OBOZREVATEL.

Мета Різдвяного посту
Різдвяний піст у православних християн починається 28 листопада й закінчується в переддень Різдва 6 січня. Триває він рівно 40 днів. Його ще називають Пилипівка, оскільки заговини на нього випадають на Пилипів день, 27 листопада.

Мета Різдвяного посту – духовне очищення через покаяння, молитву, стриманість у їжі та зустріч свята Різдва з чистою душею.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Календар харчування в Різдвяний піст

Протягом 40 днів посту до вживання суворо забороняються продукти тваринного походження: молоко, м’ясо, яйця, вершкове масло, сир і страви з них.

Основу меню в Різдвяний піст становлять овочі, каші, гриби й бобові. За винятком середи і п’ятниці, а також Святвечора 6 січня, вірянам дозволяється трохи риби й морепродуктів, а на вихідних – вина.

Що можна робити в Різдвяний піст

Робити добро й не дозволяти проявлятися негативним емоціям та вчинкам.

Пробачати образи.

Сплачувати борги, що накопичилися, і віддячити за надану колись допомогу.

Допомагати нужденним, хворим, тим, хто потрапив у біду.

Молитися всією сім’єю й регулярно відвідувати храм.

Проаналізувати свої діяння, подумати про гріхи і про їх спокуту.

Приділити час читанню духовної літератури.


Що не можна робити в Різдвяний піст

Різдвяний піст передбачає відмову від м’яса, яєць, молока і страв із них. Однак деколи заборону на цю їжу дозволяється послабити: наприклад, у разі хвороби, важкої фізичної праці, подорожі, виконання військових обов’язків та людям похилого віку. Також від обмежень у їжі звільняються вагітні жінки та малі діти.

Укладати шлюб, грати весілля, за церковними канонами, в Різдвяний піст не можна. Якщо виникла гостра потреба одружитися, найкращим варіантом буде розписатися, а обвінчатися й відгуляти весілля – після закінчення посту.

У період Різдвяного посту православна церква не передбачає жорстких обмежень для вірян, однак важливо уникати спокус, таких як азартні ігри, фривольні розваги, лихослів’я.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...