Премія вчителя 28 тисяч гривень? Хто нараховує винагороди педагогам та в яких розмірах

Розмір премії педпрацівникам встановлює керівник закладу освіти.

Нещодавно на порталі «Всеосвіта» вийшла стаття про те, що столичний вчитель початкових класів отримав премію 28 тисяч гривень. Ця новина дуже сколихнула освітянську спільноту. Дехто навіть звинуватив видання у поширенні неправдивої інформації. Ми отримали сотні коментарів і ледь не кожен педагог зізнався, що не вірить в те, що хтось із вчителів може отримувати такі винагороди.

Проаналізувавши коментарі, стало зрозуміло, що ситуація з преміями вчителів по Україні дуже різниться. І якщо столичні педагоги отримують премії, і їхній розмір може становити суму посадового окладу, а подекуди й більше, то в сільських місцевостях та районних центрах ситуація куди гірша. Вчителі зізнавалися, що премію якщо і отримували, то лише раз на рік, та й то, у невеликих розмірах – до 1000 гривень.

А хтось написав, що навіть зарплати не бачить, не те що премій.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Про те, що вчителям у Києві дійсно щороку нараховують чималі премії, неодноразово писав і освітній експерт з проведення інституційного аудиту в закладах ЗСО Володимир Онацький, який довгий час працював столичним вчителем:

Тож чому столичні вчителі отримують премії по декілька разів на рік, а педагогам з інших міст і сіл їх не нараховують взагалі? І чи немає в цьому порушення прав освітян? З цим питанням журналісти «Всеосвіти» звернулися до освітнього омбудсмена Сергія Горбачова.

Наразі у пресслужбі готують відповідь на запит журналістів. Попередньо там повідомили, що дійсно, у Києві бувають випадки, коли вчителям і директорам нараховуються премії у п’ятизначних цифрах.

Тим часом у законі «Про освіту» чітко прописано, що премії педагогічним і науково-педагогічним працівникам встановлює керівник закладу освіти.

Закон «Про освіту», Розділ VII, стаття 61:

Пункт 6

Заклад освіти має право за рахунок власних надходжень та інших джерел, не заборонених законодавством, встановлювати педагогічним і науково-педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії та інші види заохочень.

Пункт 7

Керівник закладу освіти відповідно до законодавства, установчих документів та колективного договору має право встановлювати педагогічним і науково-педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії за використання в освітньому процесі іноземних мов, сучасних технологій, реалізацію інноваційних проєктів тощо.

У Законі немає чітко прописаних обмежень щодо розмірів доплат, премій чи надбавок. Кому призначати премію та в якому розмірі, вирішують керівники закладів освіти. Преміювання вчителів відбувається за рахунок власних надходжень закладу освіти.

Оля

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

2 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

3 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

4 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

4 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

5 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

6 години ago