У країнах Європи почали масово вводити локдаун напередодні новорічно-різдвяних свят.
За кордоном розуміють, що це необхідні заходи для стримування пандемії COVID-19, а влада України не усвідомлює цього. Міністерство охорони здоров’я звітує, що коронавірусна статистика у нормі. Водночас провідні лікарі, такі як інфекціоністка Ольга Голубовська, б’ють на сполох. За її словами, нині країна переживає катастрофу з COVID-19. “Уже говорили, що осінь і зима будуть найтяжчими за весь час пандемії. Ми на це сподіваємося. Я думаю, що у нас ще буде сплеск ближче до весни. А вже наступний сезон повинен бути м’якшим. Тому що зараз він катастрофічний”, – сказал фахівчиня. Локдаун у Європі Уряд Італії оголосив загальнонаціональний локдаун під час різдвяних і новорічних свят – з 24 грудня до 6 січня. У цей час буде заборонено: виходити з дому без необхідності, виїжджати зі свого регіону, працювати магазинам (крім продуктових й аптек), працювати барам і ресторанам (крім обслуговування на винос). Водночас залишаться відкритими перукарні. Також деякі послаблення можливі з 28 до 30 грудня і 4 січня. Так, магазинам можуть дозволити працювати до 21:00, а жителям – залишати місто постійного проживання, проте всі переміщення повинні бути виправданими. У Швейцарії до Різдва також вирішили ввести локдаун, щоб стримати поширення коронавірусної інфекції. Він почне діяти вже з 22 грудня і до 22 січня 2021 року. Локдаун у цій країні передбачає: закриття ресторанів та барів (але з можливістю доставки та замовлення їжі на вивезення), спортивних, культурних і розважальних закладів; фірмові й шкільні їдальні, а також готельні ресторани зможуть продовжити свою діяльність; обмеження щодо місткості магазинів – кількість одночасно допущених всередину клієнтів залежатиме від розміру приміщення; професійним командам буде дозволено проводити ігри без глядачів.
В Австрії оголосили третій локдаун – з 26 грудня до 18 січня. У цей час діятимуть такі обмеження: виходити з дому можна тільки в магазин, на роботу або за необхідності надати допомогу іншим людям; усі підприємства сфери послуг і магазини, за винятком продажу товарів першої необхідності, будуть закриті; школи продовжать працювати дистанційно; усі культурні установи також будуть закриті. Уряд Польщі ухвалив рішення ввести національний карантин на три тижні – з 28 грудня до 17 січня. Під час локдауну закриються готелі і гірськолижні траси, а також будуть введені обмеження на пересування. Будуть закриті торгові центри, дозволять працювати тільки продуктовим магазинам й аптекам. Обмежується пересування з 19:00 31 грудня до 06:00 1 січня. Навіть Швеція, яка під час першої хвилі пандемії відмовилася від введення жорстких карантинних заходів, зараз дотримується загальноєвропейської стратегії боротьби з поширенням коронавірусу. З 24 грудня шведів зобов’яжуть працювати з дому (якщо немає необхідності бути присутнім в офісі або на виробництві). Крім того, вводяться обмеження на кількість людей, які збираються в ресторанах, магазинах і тренажерних залах.
Скільки Україна чекатиме на локдаун? Локдаун в Україні або так званий “карантин зимових канікул” введуть лише з 8 до 24 січня 2021 року. Посилений карантин передбачатиме заборону роботи: кафе, барів, ресторанів (крім на винос, доставки і закладів харчування в аеропортах); магазинів непродовольчих товарів; кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів; торгово-розважальних центрів; проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів. На канікули відправлять усі навчальні заклади, крім дитячих садків. Водночас працюватимуть: продуктові магазини, аптеки, банки, поштові оператори, готелі; відповідно, буде дозволена торгівля продуктами харчування, ліками, ветпрепаратами, товарами особистої гігієни та побутовою хімією; салони краси та перукарні – тільки за попереднім записом, без очікування в приміщенні.
Крім цього, з обмеженнями “помаранчевої” зони продовжить працювати громадський транспорт.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…