facebook

Як відрізнити коронавірус від звичайної застуди: поради експертки

Британська лікарка Сара Джарвіс розповіла про те, як відрізнити коронавірус від звичайної ГРВІ.

Фахівчиня погоджується, що симптоми застуди і COVID-19 легко сплутати.

Про це пише Ехpress.

Обидва захворювання дуже заразні, починаються у верхніх дихальних шляхах і можуть передаватися через повітря або від дотику до поверхонь. Також вони мають схожі фізичні симптоми:

підвищення температури,

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

ломота в тілі,

головний біль,

кашель.

Водночас, експертка назвала три ознаки, які можуть “підказати”, що у хворої людини замість COVID-19 застуда.

“Нежить, закладений ніс або біль у горлі при COVID-19 зустрічаються рідко – це в першу чергу симптоми ГРВІ”, – пояснила лікарка Джарвіс.

Лікарка уточнила, що наявність цих трьох ознак при відсутності високої температури, тривалих періодів безперервного кашлю, втрати нюху найбільш точно вказує на застуду, а не на коронавірус.

“У більшості людей, які хворіють на COVID-19, розвивається хоча б один з цих симптомів – жар, кашель, аносмія (втрата нюху. – Ред.)”, – підкреслила вчена.

Джарвіс констатувала, що середній час розвитку симптомів коронавірусу становить 5 днів після контакту з вірусом. У деяких випадках це відбувається за 2 дні, але також може тривати до 12 днів. Багато хворих на COVID-19 також відчувають сильну втому і проблеми з диханням, які “набагато рідше зустрічаються при застуді”.

“У разі ГРВІ ознаки інфекції можуть з’явитися через 2-3 дні після зараження, тривають вони всього кілька днів і зазвичай менш виражені, ніж при коронавірусі. Загалом закладеність носа, чхання і нежить більш типові для застуди, але якщо вони не почнуть йти на спад протягом декількох днів або стан буде погіршуватися, слід обов’язково звернутися до лікарів і зробити тест на COVID”, – дала пораду спеціалістка.

Наостанок для зміцнення імунної системи Джарвіс порадила їсти більше фруктів і овочів, що забезпечують організм вітаміном С і антиоксидантами, використовувати добавки з вітаміном D і цинком.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...