Таку ініціативу запропонувала радниця міського голови Львова Ірина Оршак. Вона зазначає, що кавова гуща після використання має абразивні властивості і не лише не шкодить зеленим насадженням, а й може бути їм корисною та не потребує збору після використання, повідомляє сайт ЛМР.
«Про цю ідею я прочитала у соціальних мережах. У Facebook одна громадська організація Києва написала, що в країнах Скандинавії та Європи таким чином борються із ожеледицею у парках. Я подумала: чому б так не зробити у нас, адже Львів вважається кавовою столицею України. Львів’яни люблять пити каву, є велика мережа кав’ярень, тому виникла ідея спробувати цей метод у нашому місті.
Однозначно не йдеться про те, що ми будемо підсипати дороги чи внутрішньоквартальні доріжки біля житлових будинків кавою. Йдеться поки саме про парки. Найперше — кавова гуща має абразивні властивості і естетичніше виглядатиме у парку, бо тут природне середовище, і сировина темного кольору на снігу буде виглядати органічніше у парках. Крім того, кавова гуща має корисні властивості — покращує якість ґрунту, позитивно впливає на зелені насадження та не впливає негативно на лапки домашніх улюбленців.
Зараз пробуємо підсипати доріжку парку «700-річчя Львова». Подивимось, як це спрацює. Коли буде гарна погода, то подивимось, чи буде топитися крига. Вона топиться за рахунок того, що кава є темною і, вбираючи сонячні промені, вона розщеплює лід.
Ми сподіваємось, що це буде гарне екологічне та економічне рішення, адже кав’ярні надають нам цей ресурс безкоштовно”, — зазначила Ірина Оршак.
Відтак, надалі планують дослідити ефективність такого методу боротьби з ожеледицею та вирішити щодо його подальшої реалізації.
«У Львові є сотні кав’ярень — більші та менші мережі. Львів’яни та гості міста дуже полюбляють пити каву, тому генерується багато її залишків. Є кав’ярні, через які проходить 400 горняток кави на день, є тисячі, а є десятки.
Головне — щоб цей експеримент дав свій ефект. Наразі побачимо, як гуща буде використовуватись у масштабах парку. Власне, від сьогоднішнього дня цей експеримент розпочинається і триватиме всі ці дні, поки для цього є відповідні погодні умови. За результатами тестового періоду та тієї використаної кави, яка буде накопичена, ми ухвалюватимемо рішення. Я думаю, що цей експеримент може тривати як мінімум декілька тижнів”, — зауважив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.
Зокрема, в рамках першого експерименту пілотного проєкту, у парку «700-річчя Львова» посипали близько 200 метрів доріжок.
«Сьогодні ми провели перший експеримент пілотного проєкту щодо використання кавової гущі для боротьби з ожеледицею у парках міста. Це корисно тим, що кавова гуща є екологічно безпечною і, відповідно, на відміну від піскосуміші та інших реагентів, вона не пошкоджує газони та кореневу систему дерев. Каву, яку ми використовували, забрали в Копальні кави, також долучилась Арома Кава.
Кавова гуща, яку ми забираємо, є тільки з апаратів і, відповідно, вона трошки волога. Для того, щоб гуща давала результат та був відповідний ефект, її необхідно добре підсушити, а вже тоді використовувати для посипання.
Сьогодні у нас було близько 20 кг. кавової гущі. Відповідно, нам вдалось посипати близько 200 метрів доріжок”, — додав директор ЛКП «Зелений Львів» Володимир Данилюк.
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…
Міністерство закордонних справ України запустило експериментальний проєкт, який дозволяє українцям за кордоном отримувати консульські послуги…
Міноборони збирається реформувати ТЦК Перший заступник міністра оборони погодився, що треба кардинально реформувати ТЦК Міністерство…