Івано-Франківська область, як і гірськолижний курорт «Буковель», з 26 лютого перебуває в «червоній» зоні карантину. Останніми тижнями у регіоні фіксували велику кількість захворілих на коронавірус.
Причиною різкого зростання кількості випадків інфікування коронавірусом є «тісне спілкування, недотримання маскового режиму і соціальної дистанції» під час свят, повідомляла пресслужба Франківської ОДА.
Туристка, яка відпочивала у Буковелі з 19 по 22 лютого, розповіла, що далеко не всі відпочивальники(-ці) та персонал дотримувалися правил карантину ще до введення локдауну.
«У «Буковелі» працювали усі ресторани та заклади без обмежень. Багато працівників носили маску на носі, далеко не всі з відвідувачів користувалися антисептиками, попри попередження розвішані усюди. Те ж саме стосується маскового режиму», – каже туристка.
З 23 лютого керівництво курорту повідомило, що усі заклади працюватимуть на виніс. Проте не всі дотримувались і цього правила.
«Відкривали інші зали, працювали підпільно. Виходили з ситуації, щоб не закриватися зовсім. Проте це не стосується ресторанів – вони не працювали», – пояснює жінка.
У Ворохті на Франківщині, за словами туристки, карантинних обмежень взагалі ніхто не дотримувався.
«Усі заклади працювали, у магазини майже усі заходили без масок, антисептиків також ніде не було. Ми один день забули взяти антисептик, так не могли ніде його знайти. Така халатність з боку туристів через те, що ніхто не контролює дотримання цих правил. Навіть кияни, які сюди приїжджають, не дотримуються карантину. У Буковелі немає такої атмосфери карантину, складається враження, ніби пандемії немає», – каже вона.
Станом на 2 березня на Франківщині зареєстрували 649 випадків коронавірусу – найбільше з усіх областей.
Нагадаємо, через спалах коронавірусу з 26 лютого Івано-Франківська область перейшла до «червоної» зони карантину. Зокрема, прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив організувати КПВВ на Франківщині та проводити температурний скринінг, а у закладах охорони здоров’я на територіях, де реєструють велику кількість хворих – розгорнути додаткові ліжка.
Також до 12 березня заборонено посадку і висадку пасажирів на рейси міжобласного сполучення залізничним, авіаційним та автомобільним транспортом у населених пунктах Івано-Франківської області.
При цьому курорт «Буковель» продовжить працювати – працюватимуть траси та підйомники, готелі (в тому числі з включеними сніданками). На винос і з доставкою можна буде робити замовлення в кафе, барах, ресторанах. Проте до 12 березня тут обіцяють скасувати масові заходи, концерти та розважальні програми, йдеться у повідомлені пресслужби курорту.
Також на території «Буковелю» зберігається масковий режим, всюди доступні місткості з антисептиками, проводиться ретельне прибирання і кварцування номерів. Медичний пункт працює цілодобово, тут можна зробити ПЛР-тест.
17 лютого голова парламентського комітету із питань здоров’я нації Михайло Радуцький повідомив, що більшість лікарень Івано-Франківської області, які повинні приймати хворих на коронавірус, заповнені на 90-100%.
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…