Чеські епідеміологи зіткнулися з неприємною проблемою: розкрилися випадки, коли робітники з України, Молдавії і Румунії в’їжджали в країну за підробленими ПЛР-тестами.
Довідки були оформлені з усіма необхідними деталями, але на ділі пред’явники не здавали аналіз на коронавірус, а купили документ на чорному ринку. Про це повідомляє газета Právo.
Передає – джерело.
Епідеміологи побоюються, що дана практика може носити масовий характер і трудові мігранти стануть своєрідною «годинниковою бомбою». У тій же Україні в перерахунку на чеську валюту аналіз на COVID-19 коштує близько 1200 крон, тоді як довідку можна купити за 600-700 крон. Робочі економлять, оскільки після приїзду до Чехії їм доведеться витратитися на другий ПЛР-тест.
Нагадаємо, Чехія ще восени минулого року закрила кордони для туристів. Однак іноземці можуть в’їхати в республіку з іншими цілями, в тому числі по роботі. Для цього вони повинні пред’явити на кордоні зроблений на батьківщині ПЛР-тест, потім самоізолюватись, а через п’ять днів здати ще один аналіз. Пред’явлення підроблених довідок на кордоні несе очевидний ризик – іноземець може хворіти коронавірусом, але не знати про це. При цьому до місьця самоізоляції він має право добиратися на громадському транспорті, та й на карантині повністю виключити всі контакти неможливо – робочі часто зупиняються в гуртожитках.
«Можу підтвердити, що ми співпрацювали з поліцією з питання виявлення підроблених документів, у тому числі довідок про відсутність COVID-19», – розповіла газеті представник епідемстанциі Центральночеський краю Дана Шаламонова. Звідки прибули мігранти, вона не уточнила. Варто відзначити, що наявність довідки у іноземців масово перевіряють тільки в аеропортах.
Робітники з України часто приїжджають на автобусах або автомобілях з боку Польщі чи Словаччині, а там проводяться лише вибіркові перевірки. Причому у прикордонників немає можливості достовірно перевірити справжність довідки прямо на місці. Це вимагає часу, тому детально документ вивчають тільки при наявності додаткових підозр.
В’їжджаючи в Чехію за недостовірними довідками, іноземці ризикують отримати тюремний термін відразу за двома кримінальними статтями – за підробку документів, і умисне поширення інфекційного захворювання, якщо з’ясується, що вони когось заразили коронавірусів.
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…
І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…