Російські розслідувачі Conflict Intelligence Team (CIT) виявили неподалік від українського кордону у Воронезькій області Росії новий польовий табір російської армії.
Про це керівник CIT Руслан Левієв розповів 7 квітня в інтерв’ю “BBC News Україна”.
За допомогою відеозаписів місцевих жителів розслідувачі виявили польовий табір під Воронежем. Люди гуляли в лісі та вийшли на поле, де розміщена велика кількість важкої техніки, зокрема танки. За словами Левієва, це новий табір, який ще формують, але він уже досить великий – місцеві жителі кажуть, що це “поле завдовжки 3–4 км, повністю заставлене технікою”. Також на відео є наметове містечко, польовий госпіталь (намети зі знаком медичної служби) і кухня.
Журналіст зазначає, що табір розташований за 170 км дорогою від кордону України, тобто техніка може зробити марш-кидок протягом доби.
“Є всі ознаки того, що це одне з місць, куди будуть стягуватися війська. Таких місць, вочевидь, буде більше ніж одне. Адже в одному місці всю техніку, яка зараз рухається, не розмістити”, – підкреслив він.
За словами розслідувача, Росія підтягує до кордону багато видів озброєнь, і цей перелік “більше наступальний, ніж оборонний”: у ньому ракетні системи залпового вогню “Ураган”, “Град”, є відео від очевидця з колоною бронеавтомобілів “Тигр” і бортових КамАЗів тих модифікацій, які зазвичай використовують загони спецпризначення та розвідка.
У CIT стверджують, що нинішні переміщення російських військових на кордоні України – наймасовіші з часів боїв за Дебальцеве взимку 2015 року. Такий масштаб перекидання військ, упевнені розслідувачі, ніяк не можна пояснити навчаннями, тому що локальні навчання, заплановані в Південному військовому окрузі (до якого РФ зараховує анексований Крим), уже завершилися, і після них не було відведення військ, а наступні стратегічні навчання РФ – “Захід 2021” – анонсували на вересень.
Але вони визнають, що оцінити масштаб за відео руху колон і поїздів очевидців, із якими вони працюють, важко, це явно лише невелика частина процесу.
“Зараз ми знайшли один польовий табір і дивимося супутникові знімки про те, як він формується. Коли він поступово сформується, то за супутниковими знімками нам буде набагато легше дати попередню оцінку того, скільки сил стягнули до кордону з Україною”, – пояснив Левієв
Як і раніше, у Conflict Intelligence Team і далі вважають, що нарощування військ РФ біля кордону – “гра мускулами, бряцання зброєю і спроба тиску як на саму Україну, так і на її прихильників в особі країн НАТО і США”.
“Коли ми оцінюємо можливі плани російської влади та військових чиновників, то завжди виходимо з того, що війна – це продовження політики і завжди є причини для початку військової операції. Наразі ми не бачимо якихось причин починати військову операцію з будь-якого боку. Уже після активної фази на Донбасі регулярно лякали тим, що Росія планує пробити коридор до Криму. Але бачимо, що цього не сталося”, – зауважив Левієв.
Він також послався на слова відомого західного аналітика Майкла Кофмана, який у Twitter 5 квітня також оцінив дії РФ як спробу тиску. Кофман усе ще вважає, що ескалація на Донбасі не вийде за межі “артилерійських дуелей” і не перейде у вторгнення.
“Але важливий рівень упевненості, і я вже менш упевнений, що це просто демонстрація сили, ніж був раніше”, – написав експерт.
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…