Повторне зараження коронавірусом скоріше виняток, а не правило. Вирогідність вдруге підхопити COVID−19 набагато менша, ніж захворіти на нього вперше.
Про це розповів лікар−імунолог, доктор медичних наук, завідувач лабораторії іммунореабілітологіі Інституту імунології та мікробіології ім. Мечникова Андрій Волянський.
«Вже котрий місяць намагаюся зруйнувати міф про масові повторні зараження. Ця легенда на руку тим, хто «розганяє» пандемію, мовляв, такий ось, непередбачуваний вірус, короткочасний і неповноцінний природний захист. Це суперечить канонам інфектології та імунології. Так, коли з’являться значимо нові варіанти, повторні випадки будуть частіше, скажімо, як під час грипу, раз в 5−10 років люди будуть хворіти», − вважає Андрій Волянський.
Лікар додає, що в країнах ЄС інтервал між епізодами коронавірусу складає від 45 до 90 днів. Доказ реінфекції − виявлення антигену (ПЛР, швидкий антигенний тест, сиквенс).
«Данія. Із 533 тисяч обстежених під час першого сплеску 11 727 чоловік були ПЛР−позитивні до першого червня 2020 року. У другому етапі (1 вересня 2020 року − 1 січня 2021) взяло участь 525 тисяч осіб, позитивними були 11 068 осіб. Повторно позитивними були 72 людини (0,65%).
Великобританія. 37 тисяч ПЛР−позитивних обстежувалися з кінця вересня до кінця грудня 2020 року, частота реінфекцій − 0,7%. Чехія − з 16 тисяч ПЛР−позитивних до 31.10.2020 року реінфекція була виявлена у 28 чоловік (0,17%)», − наводить статистичні дані Андрій Волянський.
Синоптики Укргідрометцентру повідомили, що в п'ятницю, 20 грудня, в Україні не очікується значних опадів, проте…
В Україні почнуть карати та штрафувати за сексуальні жести та домагання В Україні відсьогодні діятиме…
Вже 23 грудня в Україну увірветься небезпечна негода Пішоходам та водіям слід дотримуватися максимальної обережності…
З 1 січня 2025 року в Україні почнуть діяти нові правила обов’язкового автострахування. Одним із…
Доступ до банківської інформації може отримати податкова, і не лише вона Українці, які беруть участь…
Експерти нагадують, що рівень пенсії насамперед залежить від самої людини: офіційна зайнятість, тривалий стаж та…