facebook

Міносвіти готується до запуску “Нової української школи” у 5-9 класах

Міністерство освіти готується до запуску реформи “Нової української школи” у 5-9 класах. Проект розраховано провести протягом 2021-2027 років у три етапи.

Про це йдеться у відповідному наказі МОН.

Реформа НУШ передбачає зміну цілей та основних завдань освіти, зокрема базової загальної середньої освіти, відповідно до сучасної освітньої парадигми і світових тенденцій розвитку національних освітніх систем.

Проект передбачає розроблення:

навчально-методичного забезпечення для реалізації нового Державного стандарту базової середньої освіти;
організаційно-методичного інструментарію для педагогів базової школи на засадах концепції НУШ;
типової програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників, дистанційних курсів їх підготовки;
системи оцінювання освітніх досягнень здобувачів загальної середньої освіти, а також її експериментальну апробацію;
виховної складової освітнього процесу, актуалізованої концепцією НУШ, та її експериментальну перевірку.
Вказано, що проект розраховано провести протягом 2021-2027 років у три етапи. Під час першого – організаційно-підготовчого (квітень-жовтень 2021 року) – буде створена робоча група, яка здійснюватиме науково-методичний супровід експерименту.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Планується розробити необхідні навчальні та методичні матеріали, провести тренінги для регіональних тренерів і адміністрацій шкіл у регіонах та підготовку для вчителів-учасників проекту.

Під час наступного етапу, формувального (листопад 2021 – червень 2026), відбуватиметься розробка, апробація та коригування навчально-методичного забезпечення, наставницька підтримка вчителів, розроблення відповідних інструктивно-методичних матеріалів щодо системи оцінювання і нових вимог до проведення ДПА, а також моніторинг досягнення очікуваних результатів навчання учнів.

Узагальнюючий етап триватиме з липня 2026 року до грудня 2027-го. Буде проведене узагальнення результатів проекту та формування висновків, коригування навчальних матеріалів, моніторингове дослідження досягнення очікуваних результатів навчання учнів 9-х класів, а також підготовка та видання навчальних і методичних матеріалів за результатами проекту.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...