facebook

Мін’юст терміново звернувся до українських заробітчан: встигнути треба за 30 днів

Що потрібно знати про роботу за кордоном

У Міністерстві юстиції України розповіли про те, які обов’язки і права у трудових мігрантів. Як відчувати себе “у своїй тарілці”.

Станом на сьогоднішній день, трудова міграція серед громадян України – досить поширена річ. Крім інвестування коштів в українську економіку, а також отримання нових спеціальностей за кордоном, це явище асоціюється з низкою ризиків, які пов’язані з соціальним захистом і пенсійним забезпеченням.

В Мін’юсті вирішили розповісти, які права гарантує держава трудовим мігранту, і які обов’язки на них є.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Серед цих прав, зокрема:

права трудових мігрантів на належні умови праці, винагороду, відпочинок та соціальний захист;

право на пенсійне забезпечення.

Громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Крім того, трудові мігранти, а також члени їх сім’ї можуть добровільно брати участь в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Для того, щоб стати учасником даної системи, потрібно подати заяву в спеціальний орган за місцем прописки. Там її розглянуть протягом одного місяця, за наявності передбачених законом підстав, укладе з трудовим мігрантом договір про добровільну участь.

Більш детально можна прочитати в Міністерстві юстиції України.

Однак, завжди так було і буде – де є права, там є і обов’язки.

Трудові мігранти зобов’язані сплачувати податок з грошей, які вони отримують за кордоном. Також, потрібно сплатити військовий збір у розмірі 1,5% від доходів.

Крім цього, все це потрібно буде внести в декларацію в кінці року.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...