facebook

Лікарі намагаються розбудити «сплячу красуню», яку ніхто не може розбудити

Коли дівчинці було півроку, вона міцно заснула (це не кома, а саме сон). З тих пір дівчинка спить по п’ять діб, і прокидається лише на пару годин …

Аня із задоволеним личком веселилася під час обіду. Мама вже цілу годину намагалася вгамувати дочку. Але куди там. Несподівано Аня обмякла на стільчику і заснула. «Ну, нарешті-то, вгамувалася», – полегшено подумала її мама Олександра Метелкина.

Це виявився останній раз, коли батьки Ані були раді бачити доньку сплячою. Дівчинка не прокинулася ні на наступний ранок. Ні через тиждень …

«ЯК ТУТ НЕ ПРИГАДАТИ КАЗКУ Шарля Перро?»

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

До цього Аня було абсолютно звичайною дитиною. На всіх медогляди лікарі запевняли батьків: «Ніяких відхилень. У вас цілком собі здорова дівчинка ». І тут таке!

– Ну як не згадати казку Шарля Перро про Сплячу красуню? – сумно посміхається Аніна мама Олександра. – Адже там принцеса теж заснула. І ніхто не міг її розбудити. Ось тільки наша Анютка ні про яке веретено пальчик НЕ вколола. Я її годувала, і раптом вона заснула.

Коли Аня не прокинулася на наступний день, перелякані батьки викликали швидку. Але приїхав лікар лише знизав плечима: «З дівчинкою все гаразд! Тільки серцебиття сповільнено. Але це ж не хвороба. А так все життєві показники в нормі ». Втім, в лікарню все-таки забрали.

– Я боялася, що дочка впала в кому. Але лікарі заспокоїли (якщо можна так сказати, адже яке вже тут спокій), що моя крихітка просто дуже міцно спить, – Олександра говорить пошепки, ледве чутно.

Тут мама спохвачується:

– Часом забуваюся і починаю шепотіти, щоб не розбудити Ганну гучним розмовою. Адже раніше укласти цю непосиду було цілою епопеєю. Начебто тільки засне, але найменший шурхіт, і ось вона вже знову сміється, вимагає уваги. Але тепер, звичайно, від колишньої безтурботного життя не залишилося і сліду.

Через кілька днів сну в лікарні Аня раптово прокинулася. І, як ні в чому не бувало, зажадала уваги і поїсти (коли малятко спить, вона не їсть, не п’є і не ходить в туалет – прим. Ред.)

Медики ще раз перевірили всі аналізи – дівчинка була здорова. Так і не розгадав таємницю такого тривалого сну, батьки відвезли Аню додому.

– Здавалося, все знову добре, – згадує Олександра. – Дочка посміхалася, наминали за обидві щоки свою улюблену кашу. Як раптом…

Наступного ранку мама знову не змогла розбудити Аню. Та спала мертвим сном.

У такому режимі сім’я МЕТЕЛКІНИХ живе вже рік. Два тижні (а іноді і місяць) дівчинка спить, ні на хвилину не відкриваючи очі. Потім різко прокидається. На кілька годин вона перетворюється на звичайного пустотливого дитини. Потім знову потрапляє в царство Морфея.

– Це не кома, а звичайний сон. Зараз ми практично живемо в реанімації. Після нападів у дочки підвищується температура, набрякає і червоніє обличчя, вона починає тремтіти, – починає плакати Метелкина.

МЕДИКИ ТАК І НЕ ПОСТАВИЛИ ДІАГНОЗ

Батьки дівчинки живуть в однокімнатній квартирі в центрі невеликого містечка Первоуральска. Вдома у них всюди розставлені фотографії Ані. Батьки встигають знімати дочку в ті лічені години, коли малятко прокидається.

У медичній картці Ані варто діагноз «Гіперсомнія неясного генезу». Простіше кажучи, лікарі визнають, що дитина аномально багато спить, але поки не розуміють чому.

– Лікарі з’ясували, що під час нападу, у Ані різко сповільнюється серцебиття і дихання. Але чому це відбувається, нам ніхто пояснити не може, – знову переходить на шепіт Олександра. Знову схоплюється і починає говорити голосно, навіть зі злістю. – Медики прямо говорять нам, що не знають, що з Анею! Спершу вони подумали, що у дочки менінгіт або енцефаліт. Однак обстеження показали, що з мозком і нервовою системою все в порядку. Потім стали грішити на проблеми з серцем, але і воно виявилося здоровим. Після цього провели десятки обстежень, в тому числі і на генетичні захворювання, але результати всюди негативні. Неврологи, кардіологи та генетики безсилі!

Втім, МЕТЕЛКІНИ не впадають у відчай. Адже щасливі фінали відбуваються не тільки в казках, а й у нашій суворій дійсності. Батьки Ані вірять, що знайдеться … ні, не принц, а геніальний доктор, який зможе розбудити їх «сплячу красуню»!

 

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...