В Індії заявили про серію заражень грибковою інфекцією мукормікоз (“чорний грибок”) серед людей, які лікуються або одужали від коронавірусу.
За словами медиків із Мумбаї, ще у квітні вони бачили понад пів сотні пацієнтів, які страждають на такі захворювання, випадки почастішали в період другої хвилі COVID-19 в країні. Про це пише BBC.
Зазначається, що мукормікоз – дуже рідкісна інфекція, викликана впливом слизової цвілі, яка зазвичай трапляється в ґрунті, рослинах, гної та гнилих фруктах і овочах. Вона вражає носові пазухи, мозок і легені, може бути небезпечною для життя у діабетиків або людей із сильним імунодефіцитом, таких як хворі на рак або з ВІЛ/СНІДом.
Пацієнти, які страждають на грибкову інфекцію, зазвичай мають симптоми закладеності носа і кровотечі, пухлину й біль в оці, опущення повік, розмитість і, врешті, втрату зору. Навколо носа можуть бути чорні ділянки шкіри. Лікарі кажуть, що більшість людей спізнюється зі зверненням до лікарні – вони вже втрачають зір, і доводиться видаляти око хірургічним шляхом, щоб інфекція не потрапила в мозок.
Водночас єдиними ефективними ліками проти мукормікозу є протигрибкова внутрішньовенна ін’єкція. В Індії вона коштує 3500 рупій ($48) за дозу, яку потрібно вводити щодня протягом восьми тижнів. Загальна смертність від цієї грибкової інфекції становить 50%.
Сьогодні індійські лікарі припускають, що мукормікоз у людини може бути викликаний прийманням стероїдів – необхідного лікування важкохворих пацієнтів із COVID-19. Вони зменшують запалення легень і, ймовірно, можуть допомогти, коли імунна система організму переходить у режим надмірної боротьби з вірусом.
“Діабет знижує імунний захист організму, коронавірус посилює його, а потім стероїди, які допомагають боротися з COVID-19, діють як пальне у вогонь”, – пояснив офтальмолог Акшай Наїр, який працює одразу в трьох лікарнях Мумбаї.
За його словами, в цьому одному з найбільш постраждалих від другої хвилі коронавірусу міст він ще у квітні прийняв приблизно 40 пацієнтів із грибковою інфекцією. Багато з них були діабетиками, які вилікувалися від COVID-19 вдома. Одинадцятьом із них довелося видалити око хірургічним шляхом.
У період із грудня по лютий всього шість його колег із п’яти міст – Мумбаї, Бангалор, Хайдарабад, Делі й Пуна – повідомили про 58 випадків зараження мукормікозом. Більшість пацієнтів заразилися через 12-15 днів після одужання від коронавірусу.
Лікарі в Індії говорять, що вони здивовані серйозністю і частотою заражень цією інфекцією під час другої хвилі COVID-19, порівняно з деякими випадками за першої хвилі минулого року.
“Ми вже спостерігаємо тут два-три випадки на тиждень. Це жах всередині пандемії”, – констатувала начальниця офтальмологічної лікарні, докторка Ренука Браду.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…