Ідея акції “Всесвітній день вишиванки” зародилася у 2006 році у студентів факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. За 10 років традиція поширилася на всю України і навіть за її межі.
Свято не прив’язане до жодної державної чи релігійної події, і відзначається кожного третього четверга травня.
Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки.
Цього року в різних містах України і світу, в тому числі в Києві, планується ряд заходів з нагоди Дня вишиванки. Зокрема, одягання у вишиванку пам’ятника Либіді та Засновникам Києва на Майдані Незалежності, а також акція на Софійській площі столиці о 18:00.
В соцмережах фотографіями у вишиванкахвже відзначилися прості українці, відомі люди, політики, чиновники, співробітники дипломатичних представництв у різних куточках України та світу.
Уже незабаром українці відзначати Різдво. У 2023-му великих морозів і сильних опадів не було. Чого…
В Україні воєнний стан і загальна мобілізація триває до 8 лютого 2025 року. Президент може…
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…