“Мальдіви”, Березань, Тендра: найкращі пляжі-острови України, де варто побувати. Фото і відео
На українських островах немає пальм і відпочинку за системою “все включено”, але широкі і найчистіші пляжі, дика природа, море і цілюще повітря доступні кожному, хто відправиться на південь країни.
Три острови в Херсонській області, один у Миколаївській і один в Одеській доволі безлюдні, але й відпочинок там значно дешевший, ніж, наприклад, у Кирилівці. OBOZREVATEL вирішив зібрати інформацію про українські острови, які втруть ніс дорогим Мальдівам.
1. Бірючий острів, Херсонська область, Азовське море
Ще за часів СРСР острів облюбувала партійна верхівка, тому тут багато дач політиків за високими парканами. Після тимчасової “приватизації” острова сім’єю Януковича (його син Олександр тут часто влаштовував полювання) Бірючий знову відкритий для туристів.
З косою острів з’єднує вузька смуга піску, яка під час шторму йде під воду. На Бірючому найчистіші пляжі і різноманітна фауна. На заході стада диких тварин виходять на водопій.
Як дістатися: острів є частиною Федотової коси, і дістатися сюди найлегше з Кирилівки, замовивши екскурсію. Також можна доїхати самостійно на автомобілі. Але для в’їзду потрібен дозвіл від Херсонського управління лісового господарства. Однак можна зупинитися на базі відпочинку на острові, це автоматично вирішить питання з пропусками.
2. Острів Зміїний, Одеська область, Чорне море
Цей острів невеликий за площею – всього 17 кілометрів. Також Зміїний є найбільш віддаленим від материкової України. Є цікава легенда, пов’язана з виникненням цього острова.
За давньогрецьким переказом, його підняла з моря сама богиня Фетіда для свого сина Ахілла. На його честь стародавні греки і побудували тут храм, руїни якого зберігалися до початку 19 століття, поки Російська імперія не вирішила побудувати на його місці маяк у 1843 році.
На острові є постійні жителі, всього кілька десятків людей. Нещодавно тут почали розвивати інфраструктуру: побудували пошту, причал, науково-дослідну станцію для вчених Одеського університету ім. Мечникова. Також тут є невеликий магазин і музей.
Незважаючи на скелястий рельєф і різкі обриви біля води, на Зміїному є 4 гарні пляжі.
Як дістатися: дібратися найлегше від селища Вилкове, що в Одеській області. Звідти курсує корабель “Ластівка” і приватні екскурсійні тури. Але потрапити на острів без дозволу прикордонної служби не вийде, за ним потрібно звернутися до Ізмаїльського прикордонного загону.
3. Острів Джарилгач, Херсонська область, Чорне море
Це найбільший острів в Україні і найбільший безлюдний острів Європи. Протяжність – 42 км. Острів Джа, як називають його місцеві і відпочивальники, також відомий як українські Мальдіви завдяки безмежному пляжу з білим піском і бірюзовою водою.
На острові є кемпінгове містечко і кілька комплексів із невеликими бараками, тому він підійде для дикого відпочинку. За останні кілька років там з’явилося кафе “У Гавриловича”, де можна перекусити смаженим скатом, вареними крабами, рапанами і креветками. Також на острові є громадські туалети й одна свердловина з питною водою.
Відзначимо, що на острові є маяк, побудований 1902 року за ескізом Густава Ейфеля, того самого, який побудував Ейфелеву вежу. Правда, маяк уже не виконує свої функції і перебуває в аварійному стані. Поруч розташовується більш новий і сучасний, який працює на сонячних батареях автономно.
Як дістатися: приїхати на цей острів можна тільки на катерах, які регулярно ходять зі Скадовська, Лазурного та навіть Залізного Порту, розташованого далі по узбережжю.
4. Березань, Миколаївська область, Чорне море
Це також безлюдний острів у Чорному морі, як і Джарилгач. За однією з версій, Березань став прототипом острова Буяна в “Казці про царя Салтана” Пушкіна. У 1906 році на острові був розстріляний лідер повстання лейтенант Петро Шмідт. Зараз там розміщено йому пам’ятник.
За давньогрецькими міфами, тут розташовувалося місто Борисфеніда, яке було засновано ще в 12 столітті до нашої ери з храмом Афродіти.
На Березані досі ведуться археологічні розкопки, оскільки в руїнах часто знаходять залишки творів мистецтва античного періоду. Сучасну назву йому дали предки українців – скіфи. Вона походить від іранського слова “березант”, що означає високий.
Додамо, що море, яке омиває острів, добре підходить для дайвінгу. Також важливо відзначити, що на острові немає ні дерев, ні кущів.
Як дістатися: найближчий населений пункт – село Рибаківка (2 км). З Очакова (12 км) також курсують приватні човни.
5. Тендрівська коса (Тендра), Херсонська область, Чорне море
Тендрівська коса притягує туристів пустельними дикими пляжами, озерами-лагунами, фауною (до берега часто підпливають дельфіни, а на березі “пасуться” пелікани). Також тут живуть дикі коні. Вони щоранку приходять до маяка на водопій.
Також на Тендрі зберігся 30-метровий маяк – найдавніший в Херсонській області, побудований ще 1827 року. За легендою, на острові тренувався герой троянської війни Ахілл. Греки називали це місце Ахіллів біг і проводили там спортивні ігри, а неподалік разташовувалося місто-колонія Ольвія.
Як дістатися: потрібен паспорт (прикордонна зона). В інтернеті можна знайти контакти гідів, які доправляють туристів на Тендру регулярно з курортних селищ: Залізний Порт, Лазурне, Приморське або Очаків. Переплав на човні займе кілька годин.
Шукайте деталі в групі Facebook