Українці слухають не спеціалістів, а кума, брата, свата

В Україні ніколи не працюватиме так звана американська мрія, коли хочу стати зіркою для всіх. Українці хочуть бути зіркою для своїх.

Про це розповіла філософиня, професорка університету Шевченка Наталія Кривда в програмі “БОЧКА. Розмова по-українськи” на YouТube-каналі Gazeta.ua.

“Важливість ближнього кола – один із українських міфів. Нам дуже важлива репутація родини, найближчі друзі. Ми слухаємо не спеціалістів, а близьких людей. Віддаємо перевагу куму, брату, свату,” – пояснює філософиня.

Наталія Кривда зокрема спеціалізується на історії міфології.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Міф старшого брата й “Україна – це Європа” – це візії себе, і вектори розвитку в той чи інший бік, – розповідає професорка. – Політично активний міф в Україні про відродження нації. Вона вже відродилася, маємо це прийняти як факт. Але це безкінечне коло відродження точно є міфом. Також намагання знайти історичні паралелі між початком ХХ і ХХІ століттям, між 1914-им і 2014-им. Це не працює, це не науково. Історія не повторює сама себе. Це наші штучні пошуки. Сучасність завжди наповнюється новим змістом.”

На думку Наталії Кривди, серед українців також побутує міф, що якщо не ми, то наші діти житимуть краще.

“Це також говорить і про відмову від нинішнього щастя заради майбутніх якихось преференцій і прибутків. Відтак у нас короткий горизонт планування, не вміємо працювати із довгостроковими стратегіями. І не лише тому, що така бурхлива діяльність, історичні, військові події. Бо звикли жити нинішнім днем,” – додає Кривда.

2 лютого на YouТube-каналі Gazeta.ua стартувала програма інтерв’ю “БОЧКА. Розмова по-українськи” із розмови з філософом Володимиром Єрмоленком. У наступних випусках спілкувалися із письменником Станіславом Асєєвим, журналістом і публіцистом Павлом Казаріним, директоркою “Мистецького Арсеналу” Олесею Островською-Лютою та режисеркою Наталією Ворожбит. Разом із гостями програми ми намагатимемося збагнути, що в часи змін відбувається на всіх рівнях від культури до геополітики, віднайти відповіді, як і куди рухатися Україні. Веде програму журналістка Ольга Богачевська.

Саша

Recent Posts

“В Україну пре шалений мороз у -18 градусів і снігопад, на свята цю область накриє дика злива”: де негода буде на Різдво?

Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…

54 хв. ago

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

11 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

12 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

13 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

13 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

14 години ago