facebook

Українцям розповіли, чим загрожує нова система оцінювання знань у молодшій школі

В Україні змінять систему оцінювання в 1-4 класах. Планується замість балів ввести літери.

Чим нова система загрожує українцям розповіли на каналі LIVE.

З 1 вересня оцінювати молодші класи будуть буквами

У вітчизняному Міністерстві освіти і науки затвердили методичні рекомендації щодо нового оцінювання знань учнів 1-4 класів. З нового навчального року рівень знань і умінь школярів позначатимуть літерами: “П” означає, що учень засвоїв матеріал на початковому рівні, “С” – середній рівень знань, “Д” – достатній, а “В” – високий. Батьки в соцмережах активно обговорюють нову систему оцінювання і переживають, що діти втратять мотивацію до навчання.

Кардинальних змін не відбудеться

Директор київської школи №10 Світлана Вакуленко вважає, що насправді кардинальних змін не відбудеться.

“Ми і сьогодні оцінюємо дітей за кількома напрямками. По-перше, даємо вербальну оцінку – говоримо, що дитина засвоїла добре, що їй треба підтягнути, і вже потім даємо оцінку, яка показує об’єктивний результат. Цей результат можна показати або бальною оцінкою, або рівневою”, – розповіла вона.

12 балів просто будуть розподілені між буквами: “П” – це 1, 2, 3 бали, С – 4, 5, 6 і так далі. Але дітям, які прийшли в школу після дитячих садків, де оцінок не було, на думку Світлани Вакуленко, буде комфортніше сприймати саме таку – рівневу (позначену буквами й рівнями знань) – оцінку.

Крім того, це – ще один крок до більшої конфіденційності оцінювання дітей, до якої прагне нова українська школа.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Також Світлана Вакуленко підкреслила, що школи сьогодні є автономними в даному питанні, тобто, можуть як впроваджувати рекомендації Міносвіти, так і використовувати все ту ж бальну шкалу оцінювання знань – від 1 до 12. Тому батькам панікувати точно не варто.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...