У Києві жінка померла після щеплення Moderna: що відомо
До того, як потрапити у стаціонар, киянка 1 серпня повернулась з Туреччини.
У Києві жінка померла від коронавірусу після щеплення першою дозою препаратом Moderna. Вакцину вона отримала того ж дня, коли проявилися симптоми хвороби.
Про це пише APnews з посиланням на повідомлення голови Національної медичної палати України Сергія Кравченка.
Цей випадок, за словами Кравченка, викликає кілька запитань. І перший з них – як проводити розслідування, якщо препарат Moderna в Україні не зареєстрований.
“Є летальний випадок, який збігся за часом з вакцинацією вакциною Moderna, яку не зареєстровано в Україні і завезена в країну як незареєстрований препарат. Фармако-епідеміологічне розслідування необхідно. І є проблема – як це зробити? Ця вакцина не зареєстрована, на неї немає досьє, немає методів контролю якості і немає затвердженої інструкції доступною в Україні мовою”, – зазначив він.
За словами Кравченка, 50-річна жінка 9-10 серпня перебувала на стаціонарному лікуванні у Київській міській клінічній лікарні №4.
Зазначимо, що 1 серпня киянка повернулася з Туреччини, а вже 5 серпня вона отримала перший укол вакциною Moderna.
“Захворіла 6 серпня гостро, наступного дня після першої дози вакцинації “Модерною”, – розповів Кравченко у коментарі УНІАН.
За його словами, спочатку у хворої були скарги на біль у руці, незначну лихоманку 37,2°C.
Її стан погіршився 7 серпня: з’явилось блювання, трималась незначна лихоманка, виражена слабкість.
Від 8 серпня у жінки спостерігалася млявість.
“9 серпня її стан різко погіршився, почалася задишка. Рідні викликали КШД, хвора була доправлена у відділення у вкрай важкому стані… Одразу була переведена у відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Розпочата інтенсивна терапія”, – додав Кравченко.
Того ж дня, 9 серпня, киянка здала ПЛР-тест на COVID-19, який виявився позитивним. Раніше ця жінка на коронавірус не хворіла.
Голова Національної медичної палати припустив, що киянка, ймовірно, заразилася коронавірусом ще до вакцинації і препарат тут ні до чого. Але це просто неможливо – адже перед вакцинацією повинен проводитися медичний огляд. Про це йдеться в наказі №595 від МОЗ.
“Судячи з усього, пацієнтку вакцинували в продромальний період. Це коли пацієнт уже інфікований, але немає клінічних проявів. Як же цю пацієнтку провакцинували в продромальний період? Тобто у неї не збирали анамнез життя, анамнез хвороби, епідеміологічний анамнез. Ніхто навіть не спромігся уточнити, чи була вона до цього в ендемічній зоні. Наприклад, в Туреччині, де циркулює штам “Дельта”, – каже Кравченко.
Шукайте деталі в групі Facebook