Categories: Україна

У Києві жінка померла після щеплення Moderna: що відомо

До того, як потрапити у стаціонар, киянка 1 серпня повернулась з Туреччини.

У Києві жінка померла від коронавірусу після щеплення першою дозою препаратом Moderna. Вакцину вона отримала того ж дня, коли проявилися симптоми хвороби.

Про це пише APnews з посиланням на повідомлення голови Національної медичної палати України Сергія Кравченка.

Цей випадок, за словами Кравченка, викликає кілька запитань. І перший з них – як проводити розслідування, якщо препарат Moderna в Україні не зареєстрований.

“Є летальний випадок, який збігся за часом з вакцинацією вакциною Moderna, яку не зареєстровано в Україні і завезена в країну як незареєстрований препарат. Фармако-епідеміологічне розслідування необхідно. І є проблема – як це зробити? Ця вакцина не зареєстрована, на неї немає досьє, немає методів контролю якості і немає затвердженої інструкції доступною в Україні мовою”, – зазначив він.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За словами Кравченка, 50-річна жінка 9-10 серпня перебувала на стаціонарному лікуванні у Київській міській клінічній лікарні №4.

Зазначимо, що 1 серпня киянка повернулася з Туреччини, а вже 5 серпня вона отримала перший укол вакциною Moderna.

“Захворіла 6 серпня гостро, наступного дня після першої дози вакцинації “Модерною”, – розповів Кравченко у коментарі УНІАН.

За його словами, спочатку у хворої були скарги на біль у руці, незначну лихоманку 37,2°C.

Її стан погіршився 7 серпня: з’явилось блювання, трималась незначна лихоманка, виражена слабкість.

Від 8 серпня у жінки спостерігалася млявість.

“9 серпня її стан різко погіршився, почалася задишка. Рідні викликали КШД, хвора була доправлена у відділення у вкрай важкому стані… Одразу була переведена у відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Розпочата інтенсивна терапія”, – додав Кравченко.

Того ж дня, 9 серпня, киянка здала ПЛР-тест на COVID-19, який виявився позитивним. Раніше ця жінка на коронавірус не хворіла.

Голова Національної медичної палати припустив, що киянка, ймовірно, заразилася коронавірусом ще до вакцинації і препарат тут ні до чого. Але це просто неможливо – адже перед вакцинацією повинен проводитися медичний огляд. Про це йдеться в наказі №595 від МОЗ.

“Судячи з усього, пацієнтку вакцинували в продромальний період. Це коли пацієнт уже інфікований, але немає клінічних проявів. Як же цю пацієнтку провакцинували в продромальний період? Тобто у неї не збирали анамнез життя, анамнез хвороби, епідеміологічний анамнез. Ніхто навіть не спромігся уточнити, чи була вона до цього в ендемічній зоні. Наприклад, в Туреччині, де циркулює штам “Дельта”, – каже Кравченко.

Христина

Recent Posts

Українські дипломати в ІКАО порушили питання про системні авіаційні злочини Кремля, глушіння GPS та загрозу для світового неба

Москва продовжує свідомо та планомірно руйнувати систему міжнародної безпеки, перетворившись на державу-терориста не лише на…

22 години ago

Сеанс миттєвої карми. Окупанти з «Минпромторгу» зібралися «пилити» бюджет, але поспішно втекли з наради після однієї згадки про ЗСУ

Чергова спроба легітимізації окупаційної влади та розподілу фінансових потоків на тимчасово окупованих територіях Запорізької області…

2 дні ago

Свої завжди чекають

#СвоїЗавждиЧекають Є місця, куди хочеться повернутися.Є люди, які не забувають.Є побратими й посестри, які пам’ятають…

2 дні ago

Як повернутись з СЗЧ, через Армію+

Як повернутись з СЗЧ, через Армію+, в елітні підрозділи? Куди звернутись, аби не просто поновитись…

3 дні ago

Зупинили штурм

У цивільному житті «Кощей» працював вантажником. Будував плани на майбутнє та жив мирним життям. Але…

4 дні ago

СБУ перехопила російський документ, який заперечує удар українських БПЛА по автобусу з громадянами Білорусі у Брянській області рф

Служба безпеки України перехопила офіційний російський документ, який заперечує причетність України до удару по автобусу…

1 тиждень ago