facebook

Пів мільйона українців ризикують залишитися без пенсій через роботу «в тіні»

Українці, які були працевлаштовані неофіційно, не зможуть претендувати на пенсію, якщо в терміновому порядку не змінити деякі законодавчі норми.

Про це заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна, повідомляє Слово і Діло.

За словами Лазебної, Мінсоцполітики розробляє законопроект для вирішення цієї проблеми. Документ має внести у законодавство зміни, які дозволять працюючим «в тіні» українцям отримати право на нарахування страхового стажу.

«У пів мільйона людей не буде необхідних 15 років, які дають їм право піти на пенсію в установленому віці. І ми над цим працюємо. Ми розробили законопроект і відправили його на експертизу в Міжнародну організацію праці, і будемо просувати його далі», – заявила Лазебна.

Ще одна проблема, з якою можуть зіткнутися майбутні пенсіонери, за словами міністра, – це недобір стажу через неповну зайнятість. Така форма зайнятості в Україні досить поширена, оскільки дозволяє офіційно платити працівнику меншу зарплату і менші податки з неї. Однак її поширення може призвести до масового недобору стажу надалі.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Так, на пенсію в 60 років зможуть вийти ті, у кого є 28 років стажу.

Якщо 28-річного стажу у громадянина немає, то його мінімальний вік для виходу на пенсію в період з 1 січня по 31 грудня 2021 року становитиме 63 роки (за наявності стажу 18−28 років). Зі стажем від 15 до 18 років у 2021-му можна вийти на пенсію при досягненні 65-річного віку.

Мінімальний стаж щороку буде збільшуватися на один рік. Громадяни, які не матимуть відповідного стажу, замість пенсії будуть отримувати соціальну допомогу.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...