Понад півсотні дітей покинули табір “Соколята” достроково.
На Львівщині з дитячого табору батьки масово забирають дітей. Путівки на відпочинок їм дала держава – для оздоровлення, адже це дітвора з малозабезпечених та багатодітних родин. От тільки умови виявились такими, що витримати їх змогли не всі.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.19.30.
Мешканка Дніпра пані Олена проїхала 1000 кілометрів за 15 годин, щоб забрати двох своїх доньок із табору “Соколята”. Замість трьох тижнів діти витримали лише один.
Молодша донька, 12-річна Руслана одразу кидається в обійми мами. На третій день у таборі дівчинка занедужала. Каже, що боліла голова, нудило, лихоманило і був різкий біль в животі.
Попри такі гострі симптоми директор табору не поспішав викликати медиків швидкої допомоги. Він запевняв, що це не отруєння, а нервовий зрив — мовляв, дівчинка посварилася з подругами і перехвилювалася.
Тільки після того, як мама по телефону наполягла на виклику швидкої, Руслану все таки госпіталізували. Як підтвердила лікар-педіатр Ольга Ворона, у малої пацієнтки були функціональні розлади шлунку.
Директор табору “Соколята” вважає, що нічого надзвичайного не сталося. “Дитина жива-здорова, мама її забирає, має право. Не всі діти приїхали до нас здорові”, – каже він.
Понад півсотні дітей звідси забрали достроково, за словами директора, бо вони сумували за домом. Але батьки наполягають, що причина в іншому: діти тут нудьгують і недоїдають.
Діти розповідають, що їжа тут несмачна, порції невеликі, часто доводилося лягати спати голодними. Вожаті змушені були допомагати на кухні, тому готувати розважальну програму у них вже не було часу. Скрізь у приміщеннях табору – бруд, вікна не відчиняються, щоб провітрити.
Мама 10-річного Дмитра, який витерпів у таборі лише тиждень і благав забрати його додому, каже, що була шокована довколишнім брудом. “В одній кімнаті роблять ремонт, в другій – діти поселені і цим всім дихають, цією пилюкою”, – нарікала вона.
До того ж вожата, яка працювала із групою Дмитрика, звільнилася під час заїзду, після чого батькам сказали, щоб шукали нову вожату або забирали дітей.
“Вожаті щодня приходять на роботу і щодня звільняються. Це є плинність кадрів”, – незворушно зауважив з цього приводу директор табору.
Причиною такої ситуації стало те, що тендер на оздоровлення дітей виграв табір, який розрахований на 250 дітей. Однак, зобов’язувався він прийняти учетверо більше вихованців з малозабезпечених та багатодітних родин з усієї України. Тож там почали спішно розширюватись і ремонтуватися.
“Мало бути приблизно 250-300 дітей, а зросло до 1000. Це умови тендеру, на жаль, я не можу прокоментувати, чому так сталося”, – прокоментував ситуацію голова Самбірської райдержадміністрації Іван Ільчишин.
Чиновники не приховують – вожатих, кухарів та прибиральниць утричі менше, аніж потрібно. Зараз готується подання до Львівської ОДА, щоб скоротити кількість дітей і вони могли належним чином оздоровитися.
Але путівки у “Соколята” уже розподілені. Зміни мали тривати від липня до грудень. Щоб діти з потребуючих родин могли відпочити, із держбюджету виділили понад 600 мільйонів гривень. Дорогу малозабезпечені батьки оплачують самі.
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…