Вчимося відрізняти справді хороший продукт від вдалого маркетингу
Сьогодні на прилавках супермаркетів і магазинів можна знайти десятки варіантів соняшникової олії, на пляшках яких красуються різні написи. Наприклад: «Перший віджим», «Без консервантів і барвників», «З вітамінами А і Е», «Холодне пресування», «Пресована», «Виморожена» тощо.
Розповідаємо, що означають ці написи і на чому зупинити вибір.
Від якої олії краще відмовитися?
По-перше, відмовтеся від покупки, якщо олія у пляшці виглядає мутною. Це значить, що перед вами фальсифікат або ж продукт, який неправильно зберігали.
В соняшниковій олії допускається невеликий осад, в якому містяться фосфоліпіди, що омолоджують клітини організму.
По-друге, не вірте усім підряд написам.
Наприклад, маркуванню «Олія без консервантів і барвників» на пляшці з рафінованим продуктом довіряти не варто, оскільки в соняшникову олію і так ніхто консервантів додавати не стане – цей продукт в принципі не псується. Та й барвники в ній не розчиняються.
Напис «Перший віджим» – це просто хороший маркетинговий хід для привернення уваги споживачів. Звучить гарно і наче натякає, що цей продукт – вищого ґатунку, бо ж саме для цієї пляшки соняшникове насіння чавили вперше????????
Розкриваємо секрет: нерафінована соняшникова олія завжди видобувається з насіння за допомогою першого віджиму. Тоді як рафіновану створюють шляхом екстракції рослинної олії з використанням хімічних сумішей.
Немає нічого дивного і в тому, що соняшникова олія «містить вітаміни А і Е» – у нерафінованому продукті вони присутні завжди.
Маркування «виморожена» означає, що перед вами нерафінована соняшникова олія, яку піддавали процедурі виморожування. В результаті виходить та ж сама корисна і смачна олія, але з менш вираженим запахом.
‼️А от напис «Холодне пресування» – насправді дуже важливе маркування. Це означає, що олію отримали при низьких температурах, тому в ній збереглася максимальна кількість корисних речовин.
Яку олію вибрати в крамниці?
Завжди купуйте соняшникову олію, яка в магазині зберігається у темному місці. Пам’ятайте, що чим темніша вітрина, тим краще зберігається продукт.
Не полінуйтеся дістати пляшку з далекого ряду, під стінкою. Яскраве світло, в тому числі і штучне, псує якість як нерафінованої, так і рафінованої олії.
Намагайтеся купувати максимально свіжу олію, оскільки чим менше часу лишається до закінчення терміну придатності, тим вище буде показник перекисного числа. А це значить, що олія гірчитиме.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…