Українські школярі в найближчі дні можуть знову перейти на дистанційну форму навчання. Захворюваність на коронавірус знову пішла вгору – і, як прогнозують лікарі, скоро наша країна перейде в “жовту” зону, а там недалеко і до “червоної”.
Продовжити роботу в такому разі зможуть лише ті навчальні заклади, де вакциновані 80% співробітників. Хоча педагоги не поспішають робити щеплення, багато хто з них продовжує вірити міфам і фейкам про імунізацію.
Детальніше про це в матеріалі OBOZREVATEL.
Вчителі ігнорують вакцинацію
Найближчим часом Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) ухвалить рішення про встановлення “жовтого” рівня епідеміологічної небезпеки в Україні, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Кількість хворих зростає, і 9 вересня в Україні зафіксували приблизно 3600 нових випадків COVID-19, тоді як ще тиждень тому їх було близько 2500.
За правилами “жовтої” зони всі навчальні заклади, в яких щеплено менше ніж 80% співробітників, будуть зобов’язані піти в онлайн.
В Україні дуже мало шкіл, які можуть похвалитися, що будуть продовжувати навчання в класах. Хіба що навчальні заклади Києва і області, де ще в середині липня, за даними Міносвіти, було щеплено близько 90% педагогів. У більшості регіонів ситуація набагато гірша.
Так, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, який недавно пообіцяв виплачувати премії вчителям, які вакцинуються, визнав свою поразку. У всій області є тільки 5 шкіл, де 80% співробітників зробили щеплення. Решта в найближчі дні повернуться в онлайн. Марцінків збирається просити керівництво області дозволити працювати тим школам, де поріг вакцинації близький до 80%.
Не краща ситуація і на Волині. Там у деяких школах вакцинувалися одиниці педагогів. А станом на липень тут були щеплені тільки 10% співробітників шкіл. Влада всіма силами намагається виправити ситуацію.
На Львівщині також із майже 97 тисяч педагогів першу дозу отримали тільки близько 39,5 тисяч, що становить приблизно 40%. За кілька днів вакцинувати ще стільки ж людей не вдасться, тому львівські школярі працюватимуть дистанційно.
У середньому ж, за даними НСЗУ, в Україні вакциновано менше ніж 30% вчителів (із приблизно 800 тисяч педагогів тільки трохи більше за 225 тисяч).
Батьки вже готуються до дистанційного навчання
Батьки школярів уже в паніці. Багато хто з них насилу пережив минулі локдауни, коли діти навчалися вдома – виникала маса проблем, а успішність різко впала.
“Насправді не всі батьки можуть організувати навчальний процес удома. Про це вже не раз говорили. У сім’ї може бути двоє-троє школярів, а кімната для занять тільки одна. Садять дітей на кухні і навіть у ванній. А що робити?” – обурюється мама 7-класника Вікторія Резніченко з Вінницької області.
“У нас закрили садок і школу. Ми з чоловіком працюємо, як бути? Старшу доньку, яка вчилася тоді в 6-му класі, відвезли до батьків у село, вона звідти вчилася. Інтернет не завжди добре працював, часто заняття вона пропускала. Бабуся за нею стежила, намагалася з нею займатися, але успішність впала”, – розповідає мама з Луганської області Ольга Іванівна.
Також незадоволені й ті, у кого є учні молодших класів, їх доведеться водити на уроки, адже 1-4-ті класи навчатимуться в школі. А ось старших братів і сестер треба залишати вдома.
“Одного зранку буду збирати і вести на уроки, другий залишиться сам, як він там під’єднається до інтернету і почне займатися – не знаю, дуже незручно”, – каже мама з Харківської області Ірина Колісниченко.
Звичайно, багато батьків звинувачують педагогів у тому, що ті вчасно не вакциновані. “Їх почали колоти вже з весни! Їм першим робили Pfizer, коли він ще був дефіцитом. При цьому наша класна керівниця носом крутила, їй бачте було шкода свій імунітет. Тепер ми знову будемо вдома з дітьми сидіти, а вона зарплату отримувати!” – обурюється Ірина Володимирівна з Івано-Франківської області.
Батьки на форумах влаштували перекличку – в яких містах уже попередили, що з понеділка буде дистанційка.
“У нас у деяких класах у школі вже дистанційка, тому що є хворі на коронавірус”, – повідомляє мама з Києва.
“Нам в Одесі вже повідомили, що з понеділка буде дистанційка”, – пише інша мама.
А батьки з Кривого Рогу, Дніпра, Харкова поки про те, що школи можуть закрити, нічого не знають. Але багато хто чекає батьківських зборів та інформації від вчителів.
Учителям і викладачам, як і решті українців, варто якомога швидше вакцинуватися. Адже нова хвиля коронавірусу вже починає накривати країну, про що свідчить офіційна статистика. Інакше уникнути зростання смертності та нового локдауну не вдасться.
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…