В українців за борги по «комуналці» можуть відсудити машину і квартиру

В Україні діє спрощена система стягнення боргів. Будь який ЖЕК може подати в суд на боржника, після чого рішення буде винесено протягом трьох днів.

За підсумками року рівень розрахунку населення досяг 92,3%, найгірше платять за опалення і гарячу воду (рівень розрахунку на рівні 86,4%), – повідомляє Domik.ua.

За борги забрали квартиру

Як розповідає юрист Олександр Плохотник, в Україні діє спрощена система стягнення боргів. Будь який ЖЕК може подати в суд на боржника, після чого рішення буде винесено протягом трьох днів. Судовий наказ про стягнення майна видається без судового засідання та без виклику сторін. Тобто боржник, у якого, наприклад,збираються заарештувати машину, дізнається про це тільки після того, як будинок нагрянуть судові пристави.

Кілька днів тому в Україні на державному аукціоні продали квартиру в Луцьку. Власники житла не оплачували «комуналку» багато років, у зв’язку з чим суд ухвалив рішення заарештувати житло. За законом, відзначає Олександр Плохотник, стягнути з боржника можна «комуналку» за три роки. Квартиру продали приблизно за 450 тисяч гривень, 50 тисяч гривень забере «ЖЕК», а решту суму віддадуть власникам проданої квартири.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

«Заарештувати єдину нерухомість або землю у боржника можна тільки в тому разі, якщо борг перевищує розмір десяти мінімальних заробітних плат. З 1 травня мінімальну зарплату підвищили, отже, щоб заарештувати житло, борг повинен бути не менше 14 500 гривень», – розповідає Олександр Плохотник.

Юрист пояснює, на його практиці випадків продажу квартири в рахунок боргів не було, проте така ймовірність є завжди. Навіть після того, як суд ухвалив рішення заарештувати житло, за словами Олександра Плохотника, ще можна поборотися за свою квартиру.

«Після рішення суду буде десять діб на оскарження. Тоді вже засідання буде проходити із запрошенням сторін. Завжди можна попросити реструктуризувати борг, почати його поетапно виплачувати. Ризик втратити квартиру є, скажімо так, найбільш несвідомих громадян», – пояснює юрист.

Як повідомили в запорізькому концерні «Міські тепломережі» з боржниками за гарячу воду і опалення юристи підприємства борються регулярно. Наприклад, 4 травня в одного з боржників вилучили автомобіль ВАЗ 2107: борг запорожець погасив вже на наступний день.

12 травня, також за борги по «комуналці», «Міські тепломережі» відсудили у свого боржника телевізор, пилосос, мікрохвильову піч, колонки. Все це майно буде продано на державному аукціоні, гроші підуть на погашення боргів.

Як продають арештоване майно

На сайті системи електронних торгів арештованого майна на аукціоні можна придбати нерухомість, транспорт, техніку і навіть канцелярські товари. Все це «добро» вилучили у власників в рахунок боргу.

Приміром, на даний момент на аукціоні можна придбати єгипетські кальяни (450 штук по 480 гривень за кожен). При цьому приблизно такі ж кальяни в інтернет-магазинах можна купити за 700 гривень за штуку.

Також на державному аукціоні можна придбати цілу бібліотеку всього за тисячу гривень. За кілька років з молотка державного аукціону пішли сотні квартир, серед яких скромне житло в Дніпропетровську за 400 тисяч гривень, і чотирикімнатна столична квартира на Хрещатику за 15 мільйонів гривень.

Юрист пояснює, найчастіше майно стягують в рахунок боргів за кредитом, однак майно також конфіскувати у разі, якщо воно потрапило в Україну з порушенням митного законодавства.

annashchesna

Recent Posts

Хто може отримати відстрочку з 1 травня: правила нового законопроекту

Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10449, який набуде чинності з 18 травня. За новими правилами відстрочку…

6 години ago

Життя водіям серйозно спростять: Рада готує революцію у розмитненні авто – чого чекати

В Україні прийнято законопроект №10380, який пропонує революційні зміни у процесі розмитнення автомобілів. Відповідно до…

8 години ago

Це жах: п’яні ТЦКашники “викрали” волонтера – вже відправляють на службу

Рано-вранці повертався з Польщі волонтер ГО "Порятунок тварин Харків". Його місія полягала у тому, щоб…

12 години ago

Машини вже почали конфіскувати назавжди: українці вже випробували нові правила

У водіїв вже вилучають авто У Польщі з 14 березня 2024 року почали діяти правила,…

14 години ago

МОН назвало дату літніх канікул у школярів в Україні

Міністерство освіти України подовжило навчальний рік у школах на один місяць. Літні канікули розпочнуться з…

17 години ago

Кінець війни в Україні: залишилося два дні – стартують мирні переговори, подробиці

Чого від них чекати За три дні розпочнуться мирні переговори щодо припинення війни росії проти…

18 години ago