В Івано-Франківській області браконьєри вбили скопу – рідкісного птаха, занесеного до Червоної книги України. Про це повідомив заступник директора Галицького національного природного парку Володимир Бучко на своїй сторінці у Facebook.
Пернатий прилетів до нас із Фінляндії. Там він перебував на обліку та під охороною, а в Україні на нього чекали дикі варвари з рушницями.
“Знову у мисливських угіддях вбивають рідкісних птахів. Скопа (ЧКУ) підбита браконьєрами 5 вересня на риборозплідних ставках в околицях с. Мижріччя, Долинський р-н, Івано-Франківська обл. Кільце металічне – Музею зоології Хельсенкі (Фінляндія) М-74967. Кольорове жовте – TAN”, – написав Бучко.
Від отриманих поранень рідкісний птах згодом помер.
“Це молодий птах, який прожив дуже мало, був закільцьований поблизу селища Джоутса (Фінляндія) ще пташеням 22 червня цього року”, – розповів керівник нацпарку.
Безглузде вбивство живої істоти викликало хвилю обурення в мережі. Дописувач Степан Петраш навіть пообіцяв винагороду у 1000 доларів тому, хто вкаже ім’я браконьєра.
Скопа – хижак, харчується здебільшого рибою.За даними Вікіпедії, зараз в Україні живуть не більше двох пар скоп. Птаха занесено до Червоної книги України, Конвенції з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни та флори, Боннської та Бернської конвенцій.
Фото Володимира Бучка.
У рамках ініціативи президента Володимира Зеленського та уряду "Зимова підтримка" почалися виплати для дітей із…
Незаконна вирубка дерев – це не просто порушення закону, а загроза екології, біорізноманіттю та клімату.…
У грудні Тернопільсько-Зборівську архиєпархію Української греко-католицької церкви очолив митрополит Теодор Мартинюк. В інтерв’ю Суспільному він…
Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 24 грудня, мають наступні показники: курс…
Хто з українців може отримати гуманітарну допомогу Українці можуть отримати гуманітарну допомогу у мережі відомих…
Представник 17 Полтавської бригади Сергій Лунич заявив, що проєкт закону про зниження призовного віку з…