facebook

Свято 28 жовтня: що не можна робити на Євфимія, прикмети та іменинники

У четвер, 28 жовтня, в Україні за церковним календарем відзначається день пам’яті Преподобного Євфимія (Єфимія) Нового, Солунського ієродиякона. У народі нинішня дата відома як Єфим Осінній.

Свято 28 жовтня: що не можна робити на Євфимія, прикмети та іменинники

Свої іменини святкують Афанасій, Юхим, Лук’ян, Денис, Дмитро, Іван, Семен, Ян, а за прикметами сьогодні судять про погоду. Що можна, а що не можна робити в цей день, розповідає OBOZREVATEL.

День Євфимія (Єфимія)
Євфимій (Єфим) народився приблизно в IX столітті на території Палестини. Батьки-християни при народженні його назвали Микитою. Він рано одружився, але у 18 років вирішив присвятити себе Богу. Микита пішов у монастир і після постригу, отримавши ім’я Євфимій, вирушив до Афону.

28 жовтня Преподобного Євфимія Нового, Солунського ієродиякона.

Згідно з переказами, він був старанний у боротьбі з духовними і тілесними пристрастями. Через це отримав від братів по вірі шану, а від Господа – дар лікування хвороб, а також передбачення майбутнього. Люди стали приходити до нього за порадою і зціленням від хвороб. Також святий мав здатність виганяти бісів. Під час свого життя Євфимій заснував дві обителі (чоловічу і жіночу) на горі Перистера, де служив у чині диякона протягом 14 років.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За народними повір’ями, в день Єфима Осіннього коріння рослин змикаються з землею, комахи ховаються під землю і вся природа засинає.

У цей день вся природа починала занурюватися у зимовий сон.

За старих часів вірили, що саме у цей день нечиста сила починає пустувати: переставляти меблі в будинку, відкривати кошару, вертіти прядку, бити посуд. У цьому випадку варто було помолитися Євфимію і попросити його про вигнання з дому нечистої сили.

Що не можна робити на Євфимія
Людям у цей день заборонялося лихословити, з’ясовувати стосунки і пліткувати. Вважалося, що сказане слово могло втілитися у життя. Зло і нещастя також пророкували тим дівчатам, які сідали заплітати коси.

Не можна було ремонтувати речі. Вважалося, що вони зовсім скоро знову вийдуть з ладу, а ті, хто взявся їх лагодити, можуть травмуватися. Однак лінуватися заборонялося. Таких чекало покарання від темних сил.

У народі говорили, що 28 жовтня разом із зимою також активізується і нечиста сила.

Також не рекомендувалося здійснювати дорогі покупки.

Прикмети 28 жовтня
Якщо в цей день випадав сніг, це означало довгу, затяжну зиму;

Також стежили за собаками. Якщо ті відмовлялися від їжі, то це віщувало негоду;

А от поява комарів обіцяла теплу зиму.

 

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...