facebook

Невакцинована вчителька в Єзуполі на Прикарпатті планує ходити на роботу

У Єзупільському ліцеї на Івано-Франківщині 8 листопада працювали поліцейські. Їх викликав і директор навчального закладу, і невакцинована учителька, яку відсторонили від роботи.

У ліцеї працюють 62 людей. Двоє із них – учителька та працівниця їдальні – невакциновані, розповідає директор закладу Михайло Трушик. 4 листопада він повідомив про те, що з 8 листопада їх відсторонять від роботи, якщо ті не щепляться проти COVID-19. Однак вчителька заявила, що подаватиме на нього до суду через порушення Конституції, інформує “Суспільне”.

“Сьогодні зранку я прийшов на роботу і побачив, що Галина Петрівна (ред. — вчителька) прийшла. Я їй сказав, що вона відсьогодні відсторонена, а на її місце я зробив заміни, щоб діти могли продовжити навчання. Галина Петрівна відмовилася покидати робоче місце. Я викликав нашого місцевого поліцейського, попросив, щоб він склав відповідний протокол. Але Галина Петрівна відмовилася підписати цей документ, — розповідає Михайло Трушик. — Ми склали на неї адмінпротокол про те, що вона перебуває зараз незаконно на території навчального закладу, оскільки відсторонена від роботи”.

Вчителька ліцею Галина Бусько, яку відсторонили від роботи, також викликала поліцейських. Жінка каже, що на уроки планує приходити й далі.

“Викликала слідчо-оперативну групу, щоб захистила мене, бо до кого я маю звертатися щодо захисту. Я не вакцинувалася, я не зобов’язана пояснювати це, я маю свої переконання”, — каже Галина Бусько.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Учителька в ліцеї перебувала без маски. На запитання кореспондентки, чи не може вона інфікувати інших, відповіла так:

“Я навіть не хочу це обговорювати. Я хочу йти, працювати, проводити уроки та навчати дітей. Більше я не хочу відповідати на такі провокативні запитання”.

Заступник директора департаменту освіти та науки Андрій Сташків розповів, що в області є 5 000 невакцинованих працівників закладів освіти. Найменше працівників освітніх закладів щепилися у Яблунівській територіальній громаді — понад 28%. Найбільше вакцинувалися у Перегінській громаді — майже 98%.

“Відповідно до чинного законодавства, керівник установи, у якій працює невакцинований працівник, видає наказ про його відсторонення до моменту усунення причин, які передували самому відстороненню. Коли працівник вакцинується, то отримає відповідний документ, який підтверджує вакцинацію. Показує її керівнику закладу і тоді видають наказ про поновлення на роботі”, — розповів Андрій Сташків.

Юристка Тетяна Козаченко каже, що відсторонення представників професій, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 в умовах пандемії, є законним.

“Це є додаткова гарантія безпеки тим людям, до яких має доступ ця невакцинована людина. Під час відсторонення, що є законним, людина, яка не виконує своїх трудових функцій, не отримує зарплату, не може бути звільнена. Це є її гарантія під час карантину”, — говорить юристка.

За словами Андрія Сташківа, в Івано-Франківській області приблизно 10% від загальної кількості працівників освіти, підлягають відстороненню.

Сташків каже, роблять це відповідно до постанови Кабміну. Якщо ж відсторонений працівник вакцинується хоча б один раз або покаже довідку про те, що йому не можна імунізуватися, або сертифікат про те, що він одужав від COVID-19 не пізніше, ніж 90 днів тому, то його допустять до роботи.

В Івано-Франківській територіальній громаді відсторонили від роботи 76 працівників закладів освіти. Це складає 1,7% від усього персоналу навчальних закладів.

Ще понад 20 працівників відсторонять від роботи у дошкільних закладах, чотирьох — у закладах професійно-технічної освіти, дев’ятьох — у закладах позашкільної освіти, сказав у коментарі директор міського департаменту освіти і науки Ігор Максимчук.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...