За святковим столом ви не раз піднімали чарку із алкогольним напоєм – шампанським, вином чи чимось міцнішим. Ви почувалися радісними, веселими… Але ви й не здогадуєтеся, що насправді зробив у вашому організмі алкоголь.
Святковий стіл неможливо уявити собі без алкогольних напоїв. Без вина, горілки, коньяку і свято – тепер не свято. Але що міститься у чарці спиртного – кілька хвилин радості й веселощів чи підступний удар по жіночій красі та здоров’ю?
Навколо алкоголю виросло чимало міфів, які захищають його безпечність та корисність. Можливо, ви й досі перебуваєте в полоні одного із них.
У жіночому організмі не існує такого органу, який би не постраждав навіть після невеликих доз алкоголю. Проте найбільше руйнується мозок, адже зміни, які відбуваються в ньому під дією алкоголю, незворотні. Чим вища концентрація спирту в крові, тим більше клітин мозку гинуть. Безпечної дози не існує, є лише поняття «керованого вживання алкоголю». Згідно з цим, жінка може випити 120–150 мл алкоголю на тиждень, за умови, що упродовж двох днів із семи вона взагалі не вживає спиртне.
Однак є випадки, коли навіть одна доза алкоголю – це вже занадто. За кермом, під час вагітності, годування грудьми, прийому ліків та індивідуальної непереносимості.
Навпаки, алкоголь гальмує мозок. Існують три стадії впливу алкоголю на наш мозок. При невеликій дозі випитого спиртного відключаються мозкові «гальма», тому ми стаємо веселими, розкутими, щасливими і насмілюємося говорити і робити те, чого б у тверезому стані не сказали і не зробили. Коли доза випитого спиртного збільшується, під його вплив потрапляє та ділянка мозку, яка відповідає за рухи м’язів. Координація порушується, і ми реагуємо на зовнішні подразники з певним запізненням. А також погіршується наша розумова і фізична діяльність. Якщо випити надто багато, алкоголь віднімає в мозку його контроль над життєво важливими функціями організму – диханням і кровообігом.
Алкоголь – це сильний депресант, який сильно пригнічує головний та спинний мозок. Бадьорість від алкоголю відчувають лише ті, хто уже не може без нього жити. Нетривалий час під дією алкоголю людина може виконувати роботу швидше, але помилок допускатиме значно більше.
Переважно, алкозалежними стають люди соціально забезпечені, які мають сім’ю та роботу. І під впливом залежності людина може скотитися на узбіччя життя. Алкоголізм не залежить від характеру, залежність може розвинутися внаслідок певних подій та типу поведінки людини. Навіть людина із сильною волею може стати залежною, якщо вирішуватиме за допомогою алкоголю свої життєві проблеми. Тож ризик полягає в тому, з якою метою і скільки людина випиває спиртного.
У каві міститься кофеїн, який знімає відчуття сонливості після алкоголю, але аж ніяк не його токсичну дію. Зменшити вплив спиртного на організм можна лише сорбентами, наприклад активованим вугіллям. Але для повного виведення алкоголю з організму необхідна активна робота печінки протягом 24 годин.
Спиртне лише на короткий час створює відчуття тепла, оскільки до розширених судин надходить більша порція крові. Розширені судини швидше виводять тепло назовні – воно виходить із внутрішніх органів на поверхню шкіри, створюючи ілюзію розігріву, і швидко втрачається. Тому алкоголь ще більше охолоджує організм.
Французькі вчені довели – на жодні віруси, що спричиняють застуду чи грип, алкоголь не діє. Тому спритне в жодному разі не можна використовувати як лікувальний засіб. Навпаки, алкоголь ослаблює організм, знижує імунітет і лише ускладнює одужання під час інфекційних хворіб.
Алкоголь запалює та пошкоджує слизові оболонки стравоходу, ускладнює всмоктування їжі й перешкоджає нормальному травленню. Першим під удар алкоголю потрапляє шлунок. Залози, які виробляють шлунковий сік та ензими, необхідні для перетравлювання їжі, під дією алкоголю подразнюються і з часом руйнуються повністю. Алкоголь сповільнює обмінні процеси, тому з келихом вина людина може з’їсти більше, але з набагато меншою користю для себе. Ось чому вірні друзі алкоголю – це гастрит, панкреатит та гепатит.
Навіть невелика концентрація алкоголю в крові призводить до порушення поведінки водія. Порушується орієнтація, знижується концентрація уваги та координація рухів. Людина стає надмірно самовпевненою чи навпаки нерішучою, при цьому у неї сповільнена адаптація при освітленні фарами зустрічного авто, порушена техніка поворотів та обмежене поле зору. Саме тому нетверезі водії часто перевищують швидкість, не дотримуються безпечних інтервалів у транспортному потоці, неправильно розраховують маневри. Жодної «допустимої» концентрації алкоголю в крові, яка ніби-то не впливає на керування транспортним засобом, не може бути. Причиною автомобільних аварій є не надмірне споживання алкоголю, а елементарне його вживання.
Найпідступнішого удару алкоголь завдає по наших психологічних установках. Переконання у тому, що з власною залежністю людина може впоратися самотужки, – це дуже поширений самообман. Якщо людина уже потрапила під владу алкоголю, він керуватиме її вольовими рішеннями. І тоді короткі перерви в алкогольному марафоні, це не досягнення залежної людини, а стан організму, коли він «уже більше не може пити».
Інша справа, коли людина вже сама хоче і ще може зупинитися. Тоді її щоденним правилом стане установка: «Постарайся сьогодні і завтра не пити. Завтра настало – це вже сьогодні. Постарайся і завтра не пити…»
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…