В Україні від 1 грудня зросли зарплати, пенсії й податки: як змінився розмір виплат

З настанням зими в Україні сталося кілька економічних змін.

Зміст
Зарплати і пенсії
Соціальні виплати
Податки
В Україні від 1 грудня 2021 року збільшилися розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, а відповідно зросли – пенсії і соцвиплати.

Як зросли пенсії та соцвиплати від 1 грудня, читайте в матеріалі ТСН.ua.

Зарплати і пенсії
Так, від 1 грудня мінімальна заробітна плата зросла від 6 тис. грн до 6,5 тис. грн. Також від цієї ж дати проведено перерахунок пенсій у зв’язку й із підвищенням мінімалки, і через зростання прожиткового мінімуму для населення України.

Таким чином, від 1 грудня мінімальна пенсія за віком для осіб старших 65 років, які мають повний стаж (жінки 30 років і 35 років) і не працюють, стала 2600 грн.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Для учасників бойових дій пенсія тепер складає 4061 грн. Мінімальна пенсія шахтарям становить 5802 грн, а мінімальна пенсія сім’ям військовослужбовців у разі втрати годувальника — 3868 грн. Максимальний розмір пенсії збільшився на 800 грн і становить 19 340 грн.

У Міністерстві соціальної політики уточнили, що це десяте підвищення пенсій за поточний рік. Таким чином, у грудні 2021 року середній розмір пенсії складе 3 980 грн, що на 546 грн (або на 16 %) більше порівняно з аналогічним періодом минулого року (3 434 грн).

У 2022 році, очікується, середньорічний розмір пенсії складе 4 533 грн (у порівнянні з 2020 роком збільшення складе 940 грн, або 26 %).

Соціальні виплати
Підвищення розміру прожиткового мінімуму збільшило і розмір аліментів – мінімум становить 1 050 грн (на дітей до 6 років) і 1 309 грн (на дітей від 6 до 18 років).

Громадяни, які є опікунами або піклувальниками дітей до 6 років, отримуватимуть тепер допомогу в розмірі 5 250 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років – 6 545 грн (2,5 прожиткових мінімуму).

Зросла і допомога у зв’язку з вагітністю та пологами – 100 відсотків середньомісячного доходу (стипендії, грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не менше 25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць, тобто не менше 620,25 грн.

Для безробітних українців максимальний розмір виплат становитиме 9924 грн (чотири прожиткові мінімуми).

Податки
Ріст мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму вплинув на розмір деяких податків. Зокрема, максимальна величина бази нарахування ЄСВ на місяць тепер сягає 97,5 тис. грн, відповідно зріс розмір відрахувань — від 19 800 до 21 450 гривень.

Крім того, внаслідок підвищення мінімальної зарплати фізичні особи-підприємці, який перебувають на єдиному податку, від 1 грудня також мусять платити 1 430 гривень на місяць. Для тих, хто перебуває на першій групі, ставка зросла від 260 до 268 грн.

Саша

Recent Posts

Оніміли навіть найзапекліші ухилянти: ТЦК почали по-новому вручати повістки – це миліше за котиків

Поки в ТЦК зібралися черги, українець із вдячністю отримав повістку У деяких ТЦК та СП…

8 години ago

Politico: операції ГУР щодо знищення російських НПЗ дають неймовірні результати

Про це повідомляють джерела InfoLight.UA в ГУР. Зазвичай розвідники не підтверджують та водночас і не…

10 години ago

ТЦК почали активно вилучати авто у людей: військком забирав їх собі – людей приголомшили деталями

Представник ТЦК постане перед судом Кричущий випадок свавілля представника запорізького військкомату, який самовільно вилучив транспортні…

11 години ago

Не перерахували пенсію: ПФУ заплатить величезні компенсації пенсіонерам – як оформити

Подробиці Пенсіонер відсудив у ПФУ понад 150 тисяч гривень Громадяни пенсійного віку, які не змогли…

14 години ago

Кабмін скасував: у поліції попередили водіїв – вимикати фари з 1 травня чи ні

Важливе нововведення З 1 травня скасовано часовий інтервал використання денних ходових вогнів за межами населеного…

16 години ago

Батьки, краще сядьте: до школи змусять ходити з 3-х років

Оце так поворот Україна якнайшвидше має переходити на 12-річну систему середньої освіти, при цьому шкільне…

18 години ago