У Державній службі якості освіти сподіваються, що сертифікація вчителів як важливий елемент реформи Нової української школи перейде в базову, а згодом – і в профільну школу.
Про це в інтерв’ю газеті «Освіта України» сказав голова Державної служби якості освіти України Руслана Гурак, коментуючи питання завершення трирічного пілотного проєкту із сертифікації компетентностей вчителів.
За його словами, сертифікація розкриває таланти, створює нові можливості для вчителів, які постійно працюють над вдосконаленням, саморозвитком, покращують, модернізують освітні методики і свої професійні якості.
Він також висловив сподівання, що процес сертифікації може бути поширений і на інші категорії освітян.
«Ми вважаємо, що нові можливості в оцінюванні власних професійних компетентностей мають отримати також і інші категорії педагогічних працівників: директори, вихователі ЗДО, педагогічні працівники інших закладів освіти», – зазначив голова Держслужби.
Водночас він наголосив на усвідомленні того, що такі інструменти забезпечення якості як сертифікація зможуть запрацювати на повну силу тільки тоді, коли в країні виникнуть потужні експертні педагогічні спільноти, які візьмуть на себе відповідальність, принаймні частково, за здійснення зовнішнього оцінювання професійних компетентностей.
«Саме над створенням умов для виникнення таких спільнот і їх підтримкою зараз працює Державна служба якості освіти», – сказав Руслан Гурак.
🇺🇦 "Я не чекав, поки стане легше. Я просто підписав контракт." Назар — один із…
🤝 Завдяки проєкту «Контракт 18–24», молоді люди можуть приєднатися до лав Національної гвардії та Державної…
💥 "Контракт 18-24" – це добровільна ініціатива для громадян віком від 18 до 24 років,…
Коли інші ще розмірковують, Євгеній вже діє. Йому всього 21 рік, але він точно знає,…
Бути молодим — значить мати вибір. І мати силу змінювати світ навколо. Вероніка зробила свій…
Сила країни — в її людях. І кожен, хто стає до лав ЗСУ — стає…