Categories: Україна

Верховна Рада прийняла зміни до закону про військову освіту та науку

Верховна Рада прийняла зміни до деяких законів України щодо військової освіти та науки. Що відомо про військову освіту в Україні – читайте у статті.

Метою закону є вдосконалення освітнього процесу та наукової і науково-технічної діяльності у військових вишах, підрозділах, наукових установах, а також підвищення якості підготовки військових фахівців.

Що відомо про військову освіту в Україні
Військова освіта передбачає набуття студентом комплексу професійних компетентностей відповідно до військової спеціалізації, формування та розвитку її індивідуальних здібностей.

Студенти, які здобувають військову освіту, безоплатно забезпечуються місцями у гуртожитках, харчуванням, спеціальним одягом та стипендіями.

Освітні програми військової освіти розробляються закладами спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) спрямування та затверджуються органами державної влади.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

До структури військової освіти належать:

допризовна підготовка, що передбачає здобуття первинних загальновійськових і спеціальних компетентностей;
підготовка осіб за військово-технічними та військово-медичними спеціальностями;
військово-професійна підготовка військовослужбовців рядового, сержантського (старшинського) складу строкової військової служби та військової служби за контрактом;
підготовка військовослужбовців сержантського (старшинського) складу військової служби за контрактом з одночасним здобуттям вищої освіти;
підготовка військовослужбовців офіцерського складу для здобуття відповідних ступенів вищої освіти та рівнів військової освіти (тактичний, оперативний, стратегічний);
військова підготовка офіцерів запасу;
професійна військова освіта – спеціалізована освіта військового спрямування з метою вдосконалення професійного рівня військового фахівця та набуття фахових компетентностей, що забезпечують виконання службових функцій.

У законі також наголосили, що особливості повноважень та обов’язків керівника військового вишу чи підрозділу визначаються державним органом, до сфери управління якого належить відповідний навчальний заклад.

До слова, раніше уряд схвалив постанову, яка регулює порядок підготовки офіцерів запасу. Відтепер отримати атестацію при навчанні за програмою офіцерів запасу можна буде не раніше 4 курсу. Всі зміни – читайте у статті.

Текст публікації Верховної Ради:

Прийнято Закон про внесення змін до деяких законів України щодо військової освіти та науки (№ 5641).

Метою Закону є вдосконалення освітнього процесу та наукової і науково-технічної діяльності у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, військових наукових установах, підвищення якості підготовки військових фахівців.

Христина

Recent Posts

Захисники України: Вибір, Який Роблять Справжні Герої

🇺🇦 "Я не чекав, поки стане легше. Я просто підписав контракт." Назар — один із…

23 хвилини ago

«Контракт 18–24»: Шанс для молоді приєднатися до Національної гвардії та прикордонної служби з вигодами та гарантованими виплатами

🤝 Завдяки проєкту «Контракт 18–24», молоді люди можуть приєднатися до лав Національної гвардії та Державної…

18 години ago

“Контракт 18-24” – шанс для молоді приєднатися до Сил оборони

💥 "Контракт 18-24" – це добровільна ініціатива для громадян віком від 18 до 24 років,…

23 години ago

Коли ти вагаєшся — Євгеній уже діє: мужність, вибір, честь

Коли інші ще розмірковують, Євгеній вже діє. Йому всього 21 рік, але він точно знає,…

4 дні ago

Молодість — час вибору та змін: Вероніка та її шлях у ЗСУ

Бути молодим — значить мати вибір. І мати силу змінювати світ навколо. Вероніка зробила свій…

4 дні ago

Служити Україні: Сила в кожному з нас

Сила країни — в її людях. І кожен, хто стає до лав ЗСУ — стає…

5 днів ago