Саграда Фамілія – ​​найбільше творіння Антоніо Гауді, яке не можуть добудувати до цих пір

Одним з основних прикрас Барселони (Іспанія) вважається Саграда Фамілія, або Храм Святого Сімейства. Він являє собою дивовижне поєднання архітектурного генія Антоніо Гауді і неоготичного стилю. Будівництво церкви, яка нагадує химерний замок з піску, не можуть закінчити ось уже 134 роки.

179753890179753890

Першим архітектором, який узявся за зведення Спокутного храму Святого Сімейства, або церкви Саграда Фамілія (Temple Expiatori de la Sagrada Familia) став Франсіско дель Вільяр, а не Антоніо Гауді, як прийнято вважати. Будівництво храму здійснювалося тільки за рахунок пожертвувань городян.

sagrada-familia7sagrada-familia7

Спочатку архітектор планував створити неоготичну базиліку у формі традиційного латинського хреста. Незабаром після початку робіт у Франсіско дель Вільяр виникли розбіжності з церковною радою. Він зрозумів, що доведеться шукати собі іншу роботу. Популярна легенда свідчить, що дель Вільяр побачив свого наступника уві сні, це був образ юнака з неймовірно блакитними очима. Так все і вийшло. Однак насправді Антоніо Гауді бувучнем архітектора, та й брав за роботу набагато менше, ніж його імениті колеги.

Гауді в корені відійшов від початкового плану і став втілювати в реальність своє бачення храму. За його задумом в церкві Святого Сімейства має бути побудовано 18 веж: 12 невеликих однакових структур покликані символізувати кількість апостолів, 4 вежі – євангелістів. Одна вежа спроектована в честь Божої Матері, а ще одна, найвища (170 метрів), розташована в центрі ансамблю, покликана уособлювати Христа. Варто зазначити, що найвища структура досі не побудована.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Антоніо Гауді присвятив створенню храму 42 роки свого життя. Коли він зрозумів, що будівництво Саграда Фамілія не закінчиться до його смерті, майстер став приділяти більше уваги химерному внутрішньому оздобленню храму. Скептики, незгодні з нетрадиційним виглядом церкви, стверджували, що конструкція обов’язково впаде. Сьогоднішні фахівці дотримуються думки, що Саграда Фамілія зуміє вистояти навіть під час землетрусу з магнітудою до 7 балів.

Храм складається з трьох фасадів: Різдва, Страстей Христових і Воскресіння. Фасад Різдва прикрашений декоративними скульптурами представників флори і фауни. Цікаво, що для сцени побиття немовлят, майстер робив зліпки з мертвонароджених дітей. Щоб отримати гіпсові зліпки тварин у натуральну величину, Гауді використовував хлороформ, присипляв їх на час. Як зазначав сам архітектор, він прагнув до створення такого храму, дивлячись на який, посміхалися б ангели з неба.

Після смерті Антоніо Гауді в 1926 році постало питання про продовження будівництва храму. Багато висловлювалися проти, так як побоювалися, що стиль прославленого архітектора не так вже й легко повторити. Архітектор Хосе Асебільо висловлювався про недоцільність продовження робіт: «Це все одно, що приробити руки до Венери Мілоської».

Але зведення було продовжено соратником Антоніо Гауді Доменеком Сугранесом. 1936 рік став нещасливим для Саграда Фамілія: по-перше, через спалах громадянської війни будівельні роботи були припинені, а по-друге, пожежа знищила всі креслення Гауді, багато з яких так і не вдалося відновити.

Незважаючи на те, що робота над зведенням Саграда Фамілія триває і донині, 7 листопада 2010 храм був освячений римським папою Бенедиктом XVI і офіційно відкритий для богослужінь. Уряд Іспанії заявляє, що закінчити тривале будівництво храму вдасться до 2026 року.

annashchesna

Recent Posts

Петро Порошенко став офіційним обвинуваченим у справі про державну зраду

П’ятому президенту України Петру Порошенку офіційно висунуто обвинувачення у державній зраді та співпраці з терористичними…

8 години ago

Координаційний штаб посилює зусилля з повернення українських полонених: понад 4300 вже звільнено

Робота з пошуку і звільнення військовополонених та цивільних, яких утримує рф, не припиняється ні на…

17 години ago

Дев’ять пропусків. У Наглядовій раді НСТУ завівся затятий прогульник: яка доля на нього чекає

"Телеграф" отримав інформацію щодо пропусків засідань з боку Бобиренка Відомий дослідник телевізійних аудиторій Орест Білоскурський звернув увагу,…

2 дні ago

Коли мікрофон – перепустка за кордон, а не інструмент правди

Останні місяці в Україні активно обговорюють тему «культурних ухилянтів». Здебільшого – це історії про співаків,…

2 дні ago

«Скала», яку не зрушити: історія сержанта морської піхоти

Молодший сержант Ілля з позивним «Скала» — сержант із матеріального забезпечення медичної роти 38 окремої…

2 дні ago

Стань на захист України — обирай шлях сильних! 💪🇺🇦

🔥 Україна потребує сильних і сміливих! Ти молодий, рішучий і готовий брати відповідальність за своє…

3 дні ago