facebook

“Вірус почав “вимикати” імунітет, людей атакують їхні бактерії, грибок деформує легені”: лікар про наслідки штаму “Омікрон”

Штам “Омікрон” приніс людству нові виклики та небезпеки, медики попереджають, що вірус поширюється надзвичайно швидко, його заразність вкрай висока, а симптоми і ускладнення, що трапляються після інфікування, не відзначаються особливою легкістю.

Перебіг та наслідки хвороби можуть супроводжуватися масштабними бактеріальними і грибковими інфекціями, які призводять до страшних наслідків у функціонуванні внутрішніх органів. Лікарі закликають звертатися до експертів, аби запобігти фатальним наслідкам.

Про це лікар Тарас Жиравецький написав у своєму Telegram-каналі.

“Ковід – це хвороба, яку спричиняє коронавірус.

Прояви можуть бути різні через наявність різних варіантів вірусу.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Вірус потрапляє в наш організм і починає розмножуватись в наших клітинах. Наш імунітет починає захищатись і спочатку атакує вірус білками інтерферонами, які й спричиняють високу температуру. Далі наші клітини лімфоцити починають продукувати білки, які ми називаємо антитілами, роль яких знищити вірус. Антитіла починають вироблятись з 8 дня і не піднімають температуру тіла.

За наступні 7 днів наш організм знищує вірус.

І таким чином ми виходимо переможцями в боротьбі з вірусом. Так відбувається у більшості, але у частини тих пацієнтів у яких супутні захворювання та недосконало працює імунітет у нас можуть бути неприємні сюрпризи.

Може не знижуватись температура перші дні, що виснажує наш організм.

Вірус може «вимкнути» наш імунітет і наші власні бактерії починають нас атакувати.

Окрім того може приєднатись інша вірусна чи грибкова інфекції.

Коли бактерії починають нас атакувати ми отримуємо серйозний виклик і організм без антибіотків може не справитись, окрім того реакція нашого імунітету може призводити до змін в легенях та інших органах.

Запалення також може призвести до тромбоутворення, а тромби з свою чергу створюють загрози для нормального кровопостачання.

Дуже сильне запалення легень ми називаємо цитокіновий шторм, який є небезпечним для життя.

Що може зробити лікар при ковіді коли пацієнт вдома?

Зменшити симптоми на початку, спостерігати за пацієнтом та допомогти не потрапити в стаціонар.

Якщо тепер підсумувати дуже коротко.

Вірус викликає запалення в легенях, що ми бачимо на КТ та Узд, простими словами легені набрякають, тоді якщо організм здоровий він знищує вірус швидко і усі зміни в легенях швидко зникають за 2-3 тижні і пацієнт не потребує практично жодного лікування.

Якщо організм не здоровий і розбалансований у нас часто приєднується бактерійна інфекція, яка потребує лікування антибіотиками, а також можуть утворюватись тромби, які в свою чергу разом з бактерійною інфекцією викликають багато ускладнень і навіть відмову органів і звичайно різке погіршення роботи легень через, що падає сатурація і пацієнт потребує кисню.

Якщо пацієнт має вище описані зміни, то часто потребує лікування в стаціонарі потужними антибіотиками, противірусними, препаратами для розрідження крові, стероїдними гормонами, які зменшують запалення та біолоджіками, які також зменшують запалення.

Якщо ми все це знаємо, чому далі у нас так багато госпіталізацій та летальних випадків?

Самолікування вдома, часто невчасне лікування та нерозуміння того як проходить захворювання і що коли потрібно робити призводить до такої статистики.

Намагаюсь максимально спростити і перекласти з медичної мови для вас на мову, яка дасть вам можливість зрозуміти ковід, а хто має знання і розуміння перенесе ковід психологічно гарантовано в 100 разів легше”,- ідеться у повідомленні.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...