“Вірус почав “вимикати” імунітет, людей атакують їхні бактерії, грибок деформує легені”: лікар про наслідки штаму “Омікрон”
Штам “Омікрон” приніс людству нові виклики та небезпеки, медики попереджають, що вірус поширюється надзвичайно швидко, його заразність вкрай висока, а симптоми і ускладнення, що трапляються після інфікування, не відзначаються особливою легкістю.
Перебіг та наслідки хвороби можуть супроводжуватися масштабними бактеріальними і грибковими інфекціями, які призводять до страшних наслідків у функціонуванні внутрішніх органів. Лікарі закликають звертатися до експертів, аби запобігти фатальним наслідкам.
Про це лікар Тарас Жиравецький написав у своєму Telegram-каналі.
“Ковід – це хвороба, яку спричиняє коронавірус.
Прояви можуть бути різні через наявність різних варіантів вірусу.
Вірус потрапляє в наш організм і починає розмножуватись в наших клітинах. Наш імунітет починає захищатись і спочатку атакує вірус білками інтерферонами, які й спричиняють високу температуру. Далі наші клітини лімфоцити починають продукувати білки, які ми називаємо антитілами, роль яких знищити вірус. Антитіла починають вироблятись з 8 дня і не піднімають температуру тіла.
За наступні 7 днів наш організм знищує вірус.
І таким чином ми виходимо переможцями в боротьбі з вірусом. Так відбувається у більшості, але у частини тих пацієнтів у яких супутні захворювання та недосконало працює імунітет у нас можуть бути неприємні сюрпризи.
Може не знижуватись температура перші дні, що виснажує наш організм.
Вірус може «вимкнути» наш імунітет і наші власні бактерії починають нас атакувати.
Окрім того може приєднатись інша вірусна чи грибкова інфекції.
Коли бактерії починають нас атакувати ми отримуємо серйозний виклик і організм без антибіотків може не справитись, окрім того реакція нашого імунітету може призводити до змін в легенях та інших органах.
Запалення також може призвести до тромбоутворення, а тромби з свою чергу створюють загрози для нормального кровопостачання.
Дуже сильне запалення легень ми називаємо цитокіновий шторм, який є небезпечним для життя.
Що може зробити лікар при ковіді коли пацієнт вдома?
Зменшити симптоми на початку, спостерігати за пацієнтом та допомогти не потрапити в стаціонар.
Якщо тепер підсумувати дуже коротко.
Вірус викликає запалення в легенях, що ми бачимо на КТ та Узд, простими словами легені набрякають, тоді якщо організм здоровий він знищує вірус швидко і усі зміни в легенях швидко зникають за 2-3 тижні і пацієнт не потребує практично жодного лікування.
Якщо організм не здоровий і розбалансований у нас часто приєднується бактерійна інфекція, яка потребує лікування антибіотиками, а також можуть утворюватись тромби, які в свою чергу разом з бактерійною інфекцією викликають багато ускладнень і навіть відмову органів і звичайно різке погіршення роботи легень через, що падає сатурація і пацієнт потребує кисню.
Якщо пацієнт має вище описані зміни, то часто потребує лікування в стаціонарі потужними антибіотиками, противірусними, препаратами для розрідження крові, стероїдними гормонами, які зменшують запалення та біолоджіками, які також зменшують запалення.
Якщо ми все це знаємо, чому далі у нас так багато госпіталізацій та летальних випадків?
Самолікування вдома, часто невчасне лікування та нерозуміння того як проходить захворювання і що коли потрібно робити призводить до такої статистики.
Намагаюсь максимально спростити і перекласти з медичної мови для вас на мову, яка дасть вам можливість зрозуміти ковід, а хто має знання і розуміння перенесе ковід психологічно гарантовано в 100 разів легше”,- ідеться у повідомленні.
Шукайте деталі в групі Facebook