facebook

Український захисник із Закарпаття, який втратив обидві ноги, пішов на фронт. Фото Героя

Закарпатець Василь Штефко, який втратив обидві ноги, не зміг сидіти вдома, коли Росія підступно напала на Україну. 55-річний чоловік вирушив захищати батьківщину у складі 128 гірсько-штурмової бригади.

Аби потрапити у військо, йому навіть довелося збрехати у військкоматі. Вражаючу історію героїчного українця розповів керівник пресслужби 128-ї бригади Ярослав Галас.

“За 1300 кілометрів від дому, в зоні бойових дій зустрів неймовірну людину та ще й свого земляка – Василя Штефка із села Кушниця на Іршавщині (Закарпаття). 55-річний чоловік без двох ніг (!!!) пішов на фронт бити ворога!” – написав Галас на своїй сторінці у Facebook.

“Я не спав дві доби, коли побачив, що відбувається. Просто не зміг сидіти дома, зібрав речі й пішов у військкомат. Зізнаюся зараз перед командуванням, що збрехав там, – сказав, що в мене тільки один протез. І попросився в 128-му бригаду. Свого часу я служив у армії, вмію стріляти, непогано воджу машину. Люди, котрі не бачать протезів, навіть не здогадуються, що в мене немає ніг. Тут я за званням сержант, а за посадою – водій, служу в роті вогневої підтримки. Мій батько так само “незаконно” потрапив на фронт у Другу світову. Йому було 15 років, але він сказав, що має 18, і пішов воювати”, – переповідає розповідь захисника України Ярослав Галас.

Вдома на воїна чекає дружина та 11-річна донечка. Вони, каже Василь, переживають за нього – і дуже пишаються вчинком чоловіка та тата.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Василь Штефко з Кушниці – унаочнення для двох категорій людей. По-перше, для тих хлопців, що сидять у тилу й придумують будь-які причини й аргументи, щоб залишатися там і далі, вигадуючи існуючі й неіснуючі хвороби. Вони “забули”, що захист країни – це не бажання чи право, а закріплений у Конституції обов’язок громадянина. І, по-друге, для росіян. Країну, яку йдуть захищати такі люди, перемогти неможливо. Прийде час, і Василь Штефко своїми протезами розтопче двоголову курку на російському гербі!” – переконаний Ярослав Галас.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...